Відповідне розпорядження щодо тестового впровадження е-петицій підписав міський голова Львова Андрій Садовий.
– Електронні петиції – це зручніший формат колективного звернення, який дає змогу в мережі Інтернет зібрати необхідну кількість підписів і запропонувати певні зміни чи рішення, якими оперує Львівська міська рада. Уже сьогодні сайт е-петицій є доступним і кожен мешканець Львова може або ініціювати створення нового звернення, або ж підписати те, яке вважає за потрібне, – пояснив керівник міського управління ІТ Тимофій Александронець.
Подати електронне звернення можна на веб-сайті Єдиної системи місцевих петицій (e-dem.in.ua), зареєструвавшись там, або ж скориставшись системою BankID. Посилання на цей ресурс буде також розміщено на сайті Львівської міської ради та інформаційному порталі депутатів. Передбачається, що збирання підписів до поданих петицій триватиме два місяці. За цей час звернення має зібрати не менш ніж 1000 підписів, і лише після цього його розглядатимуть. Петиція надходитиме в міське управління «Секретаріат ради», звідки потраплятиме на розгляд профільних виконавчих органів. Останні готуватимуть проекти рішень та інформуватимуть міського голову. Після цього міський голова буде скеровувати рішення на розгляд профільних комісій.
– Це один із елементів розвитку електронної демократії, електронного врядування та онлайн-сервісів у Львові. Відповідне рішення передбачає максимальне врахування думки мешканців щодо того чи іншого питання, залучаючи новітні технології. Щодо онлайн-сервісів, ми сьогодні активно розвиваємо Особистий кабінет мешканця, де зараз є до 30 послуг. Маємо завдання до кінця року довести цю кількість до близько 100. І одним із елементів є, власне, електронні петиції, які ми впроваджуємо вже сьогодні. Упродовж трьох місяців максимально активно збиратимемо пропозиції щодо вдосконалення системи. Ми хочемо, аби вона стала новітнім інструментом онлайн-роботи в місті, адже сьогодні кожен 20-й мешканець звертається в мерію через онлайн-послуги. Поки що тестуємо цей інструмент на платформі e-dem, а надалі хочемо, аби він працював і в межах Особистого кабінету, – розповів заступник міського голови з питань розвитку Андрій Москаленко.
Нагадаємо, що «Віче» (2015 рік, № 21) публікувало матеріал «Входьте вузькими дверима» про Форум електронного врядування, який відбувся у Львові, де йшлося про створення Єдиної системи місцевих петицій у рамках швейцарсько-української програми «Електронне урядування задля підзвітності влади та участі громади» (EGAP), що виконується Фондом Східна Європа в партнерстві з Державним агентством з питань електронного врядування.
Автор: Лариса МАРЧУК.
Архів журналу Віче
![]() |
№7 |
Реклама в журналі Інформація авторам Передплата |
Ексдержсекретар Трампа розповів, яким може бути його "мирний план" для України
Сікорський про дозвіл Україні бити вглиб РФ: Крапля камінь точить
Як знайти надійний пункт прийому алюмінію в Києві?
Почему опытные туристы выбирают Lowa
Порівняння вісків для виготовлення свічок
Президент Словаччини погрожує Україні через припинення транзиту роснафти
Чехія готує нову ініціативу з постачання Україні снарядів на 2025 рік
Штаб Трампа подав скаргу на Гарріс через передачу грошей із фонду Байдена
Польський міністр назвав вирішення історичних суперечок щодо Волині умовою вступу України до ЄС
Голова Секретної служби США, яка не попередила замах на Трампа, подала у відставку