Оновлення маркування для смартфонів та планшетів в червні - останні новини у світі гаджетів.
Європейський Союз закликає технологічні компанії бути прозорішими зі споживачами, й остання вимога, про яку ми розповімо, є позитивним кроком у цьому напрямку.
Починаючи з 20 червня 2025 року всі смартфони та планшети, що продаються в ЄС, матимуть нову етикетку всередині коробки, на якій буде вказано термін служби батареї та ефективність пристрою.
Це оновлення енергетичної наклейки, з якою європейці вже знайомі на побутових приладах, адаптоване для відповідності типу інформації, на яку споживачі тепер очікують від своїх електронних гаджетів.
Регламент поширюється на смартфони для стільникових або супутникових мереж, телефони без інтернету або сторонніх програм та планшети з екранами від 7 до 17.4 дюймів. Це стосується тільки пристроїв, які з'являться на ринку з 20 червня 2025 року.
Пристрої із гнучкими основними дисплеями, які можна розгорнути частково або повністю, звільнені від цієї вимоги. Як і телефони та планшети, які вже надійшли на ринок ЄС до 20 червня, тобто які можна придбати зараз за посиланням https://www.ctrs.com.ua/ru/planshety/brand-apple/.
Усі перелічені вище пристрої мають відповідати п'ятьом ключовим критеріям екодизайну:
Міцність: пристрої мають бути стійкими до випадкових падінь і захищені від пилу та води.
Термін служби акумулятора: акумулятори мають витримувати не менше 800 повних циклів заряду та розряду, зберігаючи не менше 80% своєї початкової ємності.
Ремонтопридатність: виробники мають надавати критично важливі запасні частини протягом 5–10 робочих днів і продовжувати пропонувати їх протягом 7 років після того, як продукт більше не продається в ЄС.
Підтримка програмного забезпечення: пристрої мають отримувати оновлення операційної системи протягом щонайменше 5 років із дати закінчення продажу.
Доступ до ремонту: професійні ремонтники повинні мати недискримінаційний доступ до будь-якого необхідного програмного забезпечення або прошивки.
Маркування Ecodesign є частиною ширшої кампанії ЄС, спрямованої на підвищення енергоефективності до 2030 року. Очікується, що ініціатива дасть змогу скоротити викиди CO2 на 46 мільйонів тонн щороку та заощадити в середньому 150 євро кожному домогосподарству на додаток до економії, яка вже досягнута завдяки чинним заходам екодизайну.
Хоча ці правила офіційно застосовуються лише в межах ЄС, їхній вплив може вийти далеко за межі 27 держав-членів. Ми вже бачимо, як виробники смартфонів розширюють підтримку оновлення програмного забезпечення у всьому світі, у той час, як пристрої стають більш довговічними та простішими в ремонті, що приносить користь усім без винятку споживачам.
У майбутньому ми, можливо, побачимо, як виробники оптимізують виробництво та ухвалять рішення відповідати вимогам ЄС на глобальному рівні, а не розробляти окремі версії для різних ринків.
Архів журналу Віче
![]() |
№7 |
Реклама в журналі Інформація авторам Передплата |
CNN: Китай сказав ЄС, що не хоче поразки Росії у війні
У Кишиневі проходить перший саміт Молдова-ЄС
Нідерланди звинувачують Росію у масовому використанні хімзброї проти України
ЗМІ: Німеччина хоче укласти зі США угоду про Patriot для України
Україна отримає 76 млн євро на євроколію від Львова до польського кордону
Україна викликала на розмову посла Угорщини
Зеленський обговорить з Трампом поновлення постачання зі США ракет до Patriot
Зеленський: Україна домовилася з кількома компаніями США про спільне виробництво БПЛА
Фон дер Ляєн: у відповідь на призупинення допомоги Україні від США ЄС посилить підтримку
Швеція виділяє кошти на нові стволи для установок Archer для України