Вивезення сміття в Києві та області - нагальне питання обслуговуючих компаній та садівницьких коореративів.
З настанням весни кількість рослинних відходів традиційно зростає. Городяни, а тим більше дачники, виносять на контейнерні майданчики сміття, яке не відноситься до твердих побутових відходів (ТПВ) та великогабаритних відходів (ВПВ). Наприклад, спиляні гілки, старі шини та пакети з листям.
І якщо упаковане у пакети спресоване листя та дрібні обрізані гілки ще можна залишити в контейнерах, то для збору великогабаритних відходів (старі меблі, зламана побутова техніка) вони просто не призначені.
Крім цього, мешканці як багатоквартирних будинків, так і приватного сектору, часто не розуміють різницю між великогабаритним сміттям та будівельними відходами. Розповсюджена проблема - якщо ТПВ входить у тариф на обслуговування, то ось вивезення будівельного сміття має здійснювати власним коштом власник будинку чи квартири.
Така непоінформованість і безвідповідальність мешканців часто призводить до утворення справжніх міні-звалищ під вікнами. Сміття звозять і викидають як на околицях міста, так і на легальних контейнерних майданчиках, які можуть бути за лічені дні поховані під справжніми завалами з відходів.
Проблему складування та утилізації великогабаритного, рослинного та будівельного сміття, особливо у кварталах приватного сектору, можна вирішити лише комплексно – за безпосередньою участю керівників місцевих обслуговуючих організацій. Тільки вони у співпраці з огранами місцевого самоврядування можуть приймати рішення з благоустрою підзвітних територій.
Серед головних завдань, що стають перед ними:
1. Організація та інформування мешканців щодо місць збору великогабаритного сміття.
2. Роз'яснювальна робота з правил експлуатації сміттєвих контейнерів, призначених для збору побутових відходів.
3. Визначення необхідної кількості контейнерів та спеціалізованих майданчиків для збору ВПВ.
Особливо гостро проблема утворення імпровізованих сміттєзвалищ стоїть перед адміністраціями садівницьких кооперативів та селищних рад. Як правило, в зимовий період активність дачників помітно знижується, а з приходом весняного потепління – навпаки стрімко зростає. З огляду на таку особливість, а також необхідність враховувати колективні інтереси членів кооперативу для забезпечення безперебійного вивезення відходів із приватного сектору, місцеві органи самоврядування залучають спецоператорів для обслуговування потреб кооперативу лише на короткострокові терміни, і змушені проводити нові тендери чи не кожен квартал.
Вирішення цієї проблеми бачиться у забезпеченні довгострокового співробітництва з надійним оператором, здатним запропонувати гнучку систему тарифів, з урахуванням сезонності у потребах населення та території, що обслуговується. Одним із прикладів таких операторів з вивезення ТПВ та ВПВ, що працює на території Києва та області, є компанія "Ековтор-Транс". Фахівці компанії завжди готові підібрати зручну схему співробітництва як розділену на короткострокові періоди, так і засновані на довгострокових договорах.
Архів журналу Віче
![]() |
№4 |
Реклама в журналі Інформація авторам Передплата |
Офіційно: парламентські вибори у Молдові призначили на 28 вересня
У Парижі розпочалася зустріч української делегації із представниками "коаліції рішучих"
Українська делегація прибула до Парижа для зустрічей із представниками "коаліції рішучих"
Вучич поїде в Москву на 9 травня
У Сербії затвердили новий уряд без одіозного проросійського Вуліна
ЗМІ: США пом’якшили позицію щодо компенсації допомоги Україні в угоді про надра
Словацький парламент відмовився засуджувати Росію за атаки на Суми і Кривий Ріг
Дуда відповів на погрози Наришкіна Польщі та країнам Балтії
Зеленський відреагував на слова Віткоффа про "п'ять територій" у мирній угоді
У ЄС вірять, що проєкт угоди про мінерали зі США буде змінений "в інтересах України"