У НАТО закликали ЄС і Туреччину поліпшити свої відносини на тлі політики президента США Дональда Трампа щодо своїх союзників і його погроз скасувати гарантії безпеки для європейських країн.
У НАТО закликали ЄС і Туреччину поліпшити свої відносини на тлі політики президента США Дональда Трампа щодо своїх союзників і його погроз скасувати гарантії безпеки для європейських країн.
Про це йдеться у публікації Financial Times, повідомляє "Європейська правда".
Як зазначено, генсек НАТО Марк Рютте приватно закликав лідерів ЄС активізувати взаємодію з президентом Реджепом Таїпом Ердоганом після багатьох років напружених стосунків.
Це відбувається в той час, коли Брюссель вивчає способи розширення співробітництва з Туреччиною та іншими сусідами, що не входять до ЄС, у рамках масштабного розширення європейського оборонного потенціалу.
Видання нагадує, що міністр закордонних справ Туреччини Хакан Фідан на початку цього місяця відвідав зустріч головних військових держав Європи в Лондоні, щоб обговорити підтримку України та ширші питання оборони.
За словами трьох джерел, це відбулося після звернення Рютте на приватному обіді з лідерами ЄС у лютому, де він наголосив на важливості розширення співпраці з Туреччиною та закликав присутніх взаємодіяти з Анкарою, щоб це спрацювало.
У січні генсек НАТО в ході виступу у Європарламенті підкреслив, що "залучення союзників, які не входять до ЄС, до участі в оборонно-промисловій діяльності ЄС" є "життєво важливим для безпеки Європи".
"Усе змінюється. У певний момент часу вам потрібно вирішити, кого б ви хотіли бачити у своїй команді, незалежно від будь-яких проблем, які у вас можуть виникнути", - сказав один високопосадовець ЄС щодо відносин із Туреччиною.
Водночас він додав, що Анкарі доведеться "розібратися зі своєю двозначністю щодо Росії".
Туреччина не приєдналася до ЄС та інших західних союзників у запровадженні прямих санкцій проти Москви у відповідь на її повномасштабне вторгнення в Україну і зберегла міцні економічні та енергетичні зв'язки з Росією.
Туреччина формально є кандидатом на вступ до ЄС, але цей процес вже давно перебуває в стадії стагнації. Євросоюз призупинив різні канали діалогу, в тому числі пов'язані з безпекою і обороною, частково через сплеск напруженості у відносинах Туреччини з Грецією.
Нещодавно турецький міністр Фідан заявляв, що Туреччина готова приєднатися до будь-якої нової архітектури європейської безпеки, якщо НАТО розвалиться.
Перед тим Міністерство оборони Туреччини заявило, що країна готова розгорнути війська в Україні "в разі необхідності" для забезпечення миру.
Раніше ЗМІ вже писали, що Туреччина у розмовах з представниками України та Росії вказала на відкритість до ідеї розміщення своїх військових на українській території як частини миротворчих сил.
Архів журналу Віче
![]() |
№3 |
Реклама в журналі Інформація авторам Передплата |
Жіноча косуха: стиль, універсальність та комфорт
Як вибрати стрижку для бороди: що підходить для різних форм обличчя?
Президент Чехії відвідав Одесу під час масованої дронової атаки РФ
Келлог розповів про формат переговорів з Україною і РФ у Саудівській Аравії
Зеленський – лідерам ЄС: санкції мають лишатись, поки РФ не заплатить за завдані збитки
Зеленський: ми не обговорювали зі США передачу власності над Запорізькою АЕС
ЗМІ: новий прем'єр Канади планує оголосити дострокові вибори
ЄС відклав свої перші тарифи проти США до середини квітня
Зеленський прибув до Норвегії
Трамп пообіцяв Зеленському знайти в Європі системи Patriot для України