Президент Польщі Анджей Дуда запевнив у підтримці України у майбутньому, проте наголосив, що Варшаві не обов’язково розгортати там власні війська.
Президент Польщі Анджей Дуда запевнив у підтримці України у майбутньому, проте наголосив: Польщі не обов’язково розгортати власні війська.
Про це він сказав у інтерв’ю Financial Times, пише "Європейська правда".
У інтерв'ю газеті Дуда підтримав скептицизм прем'єр-міністра Польщі Дональда Туска щодо відправки військ в Україну як частини західних сил, розгорнутих для забезпечення виконання будь-якої мирної угоди.
За його словами, Польща "постійно допомагає" Україні, постачаючи зброю, а також слугуючи логістичним центром для військової та гуманітарної допомоги.
Водночас, на його думку, Польща є "найбільш вразливою до потенційних російських атак".
"Ми будемо допомагати Україні і в майбутньому, тому що це необхідно. Ми не обов'язково повинні розгортати там наші війська", - наголосив він.
Також Дуда вважає, що якщо адміністрація американського президента Дональда Трампа запросить за стіл переговорів інші держави, окрім України та Росії – "в інтересах України було б, щоб Польща також була там".
"Якщо ми подивимося на відроджений російський імперіалізм, то в цьому конкретному випадку польські та українські інтереси збігаються", - підсумував польський президент.
22 січня президент Володимир Зеленський заявив в інтерв'ю Bloomberg News, що будь-які ефективні миротворчі сили повинні включати американські війська, оскільки лише військової підтримки Європи буде недостатньо для стримування очільника Кремля Владіміра Путіна.
Він також казав, що в межах миротворчої місії на українській території має бути розміщено щонайменше 200 тисяч військовослужбовців.
Нещодавно премʼєр-міністр Великої Британії Кір Стармер запевнив, що Лондон готовий зіграти "повну роль" у можливій миротворчій діяльності в Україні, хоча наразі не бачить такої перспективи.
Водночас міністр оборони Польщі Владислав Косіняк-Камиш виключив відправлення миротворців в Україну після війни з Росією та пояснив це тим, що "у рамках НАТО має бути більший розподіл тягаря і диверсифікація".
Архів журналу Віче
![]() |
№7 |
Реклама в журналі Інформація авторам Передплата |
CNN: Китай сказав ЄС, що не хоче поразки Росії у війні
У Кишиневі проходить перший саміт Молдова-ЄС
Нідерланди звинувачують Росію у масовому використанні хімзброї проти України
ЗМІ: Німеччина хоче укласти зі США угоду про Patriot для України
Україна отримає 76 млн євро на євроколію від Львова до польського кордону
Україна викликала на розмову посла Угорщини
Зеленський обговорить з Трампом поновлення постачання зі США ракет до Patriot
Зеленський: Україна домовилася з кількома компаніями США про спільне виробництво БПЛА
Фон дер Ляєн: у відповідь на призупинення допомоги Україні від США ЄС посилить підтримку
Швеція виділяє кошти на нові стволи для установок Archer для України