Президент України Володимир Зеленський вважає, що якщо поточна фаза війни завершиться без надійних гарантій безпеки для України, новий напад Росії буде набагато небезпечнішим і буде загрожувати усім країнам, які колись входили до радянської "сфери впливу".
Президент України Володимир Зеленський вважає, що якщо поточна фаза війни завершиться без надійних гарантій безпеки для України, новий напад Росії буде набагато небезпечнішим і буде загрожувати усім країнам, які колись входили до радянської "сфери впливу".
Як повідомляє "Європейська правда", про це він сказав під час дискусії на Всесвітньому економічному форумі у Давосі.
Зеленський зазначив, що зараз російське угруповання, що воює проти України – приблизно утричі більше, аніж задіяне на початку повномасштабної війни, і налічує 608 тисяч осіб. На додачу, Росія запустила на повну потужність свій ВПК.
"Що може робити Путін, якщо не буде чітких гарантій безпеки?.. Якщо він повернеться – він точно повернеться з армією в 10 разів більшою, ніж те угруповання на початку 2022 року. Воно вже майже в чотири рази більше. І коли він повернеться з цим угрупованням – для чого він повернеться? Для повної окупації всіх країн, які колись були республіками в Радянському Союзі – це №1", - вважає Зеленський.
На його думку, також можна очікувати російської агресії проти держав-членів ЄС і НАТО з метою шантажу.
"Він буде робити так, як робив з нашим Кримом – він буде заходити в інші країни ЄС і НАТО, щоб там стояти хоч трішечки, щоб робити ті чи інші вимагання – ті чи інші ультиматуми іншим країнам. Хтось повинен буде вийти з НАТО – наші балтійські друзі, Фінляндія, Швеція. Він буде нас всіх повертати до свого світу, який живе у нього в голові", - зазначив Зеленський.
Промова Зеленського на виступі у Давосі була зосереджена на тому, що Європа має ставати сильнішою з безпекової та економічної точки зору, щоб могти постояти за себе і бути настільки ж важливим союзником для США, як зараз Сполучені Штати – для Європи.
Він закликав не економити на своїй безпеці, та непрямо підтримав заклик нового президента США Дональда Трампа збільшувати витрати союзників у НАТО на оборону до 5% ВВП.
Архів журналу Віче
![]() |
№2 |
Реклама в журналі Інформація авторам Передплата |
Зеленський розкритикував США, які "ніколи не бачили Україну в НАТО"
Зеленський у Мюнхені пояснив, за яких умов зустрінеться з Путіним
У Мюнхені розпочалася зустріч Зеленського з віцепрезидентом США
Зеленський розповів, як Європа єднається навколо України через Трампа
Єрмак розповів про першу зустріч зі спецпредставником Трампа Келлогом
Зеленський готовий говорити з Трампом про все, включно з НАТО, але є червоні лінії
Зеленський: Путін може готувати напад на НАТО вже у наступному році
Молдова хоче, щоб вихід військ РФ з Придністров’я був частиної переговорів щодо України
У Трампа кажуть, що все ж не виключають можливості взяти Україну у НАТО
Шеф Пентагону пом'якшив заяви щодо умов миру з Путіним - це не "червоні лінії"