15 січня

Сибіга прокоментував, чи буде Україна визнавати "президента" Грузії Кавелашвілі

Міністр закордонних справ Андрій Сибіга не став називати президентом Грузії Михеїла Кавелашвілі і пояснив, що у цьому питанні Україна приєднається до позиції ЄС.


Фото: www.eurointegration.com.ua

Міністр закордонних справ Андрій Сибіга не став називати президентом Грузії Михеїла Кавелашвілі і пояснив, що у цьому питанні Україна приєднається до позиції ЄС.

Про це він сказав в інтерв’ю "Європейській правді".

На запитання про те, кого офіційний Київ вважає президентом Грузії, Сибіга відповів словами про те, що Україна підтримує грузинський народ і визнає держави, а не лідерів.

"Ми засуджуємо рішення щодо призупинення євроінтеграції, ми засуджуємо численні порушення під час парламентських виборів, ми засуджуємо непропорційні репресії грузинської влади щодо своїх же громадян. Ми уважно вивчили звіт ОБСЄ, який чітко вказує на ці численні порушення. Головна його рекомендація – провести нові вибори, щоб усунути першопричину проблем. Підкреслю: жодна країна, а особливо Росія, не має права вето щодо геополітичного вибору народу, щодо участі країни у міжнародних союзах і альянсах", - зазначив Андрій Сибіга.

Він нагадав про санкції, які Україна серед перших запровадила проти посадовців, причетних до порушень прав грузинських громадян.

"Утвердження демократичних цінностей, захист прав людини, дотримання стандартів – це для нас, як для держави, що пройшла свої майдани, – не порожні слова.

Тому я не вірю в будь-які успішні уряди та не вірю у моделі влади, які побудовані всупереч волі народу. І ми також переконані, що вибір грузинського народу – це євроатлантичне прагнення Грузії", – зазначив Сибіга.

Після того його запитали, чи варто розраховувати на такий самий підхід України до Кавелашвілі, як і до Александра Лукашенка, якого МЗС у заявах не називає президентом.

"Запевняю, що ми дуже уважно прочитали статтю на "Європейській правді" з цього приводу. Можу лише додати, що наш підхід буде побудований на підході Європейського Союзу. Ми, як держава, яка прагне набути повноправного членства в ЄС, зобов'язані приєднуватись до політичних оцінок і заяв Євросоюзу", - сказав міністр закордонних справ.

Читайте також повний текст інтерв’ю: Очікування від Трампа, стратегія України щодо сусідів, газ та зброя: велике інтерв’ю Андрія Сибіги.

www.eurointegration.com.ua

Архів журналу Віче

Віче №7/2016 №7
Реклама в журналі Інформація авторам Передплата
Останні новини

Ультиматум Трампа Путіну, нові Patriot, спротив торговій угоді України і ЄС: новини дня Сьогодні, 15 липня

У новому уряді можуть змінити віцепрем'єра з євроінтеграції, звільнивши Стефанішину Сьогодні, 15 липня

Трамп пообіцяв санкції проти Росії, якщо угоди не буде "за 50 днів" Вчора, 14 липня

Трамп: НАТО та США досягли домовленості щодо постачання Україні зброї Вчора, 14 липня

Трамп каже, що Україна "протягом днів" отримає додаткові батареї Patriot Вчора, 14 липня

П’ять держав незадоволені новою торговельною угодою з Україною і заявили про це на Раді ЄС Вчора, 14 липня

У Німеччині кажуть, що Європа може профінансувати більше ніж три Patriot для України Вчора, 14 липня

Джерела: 18-й пакет санкцій проти РФ відтепер блокують Словаччина і Мальта Вчора, 14 липня

Трамп підтвердив намір відправити Україні озброєння, зокрема Patriot Вчора, 14 липня

Спецпосланець Трампа приїхав до Києва Вчора, 14 липня