05 листопада

На Заході застерігають від "Мюнхенської угоди" для України на тлі тривоги через вибори у США

Понад сотня чинних і колишніх високопосадовців західних країн написали відкритого листа, у якому закликали країни Європи підготуватися до будь-яких результатів виборів президента у США і не допустити угоди з Росією.

Понад сотня чинних і колишніх високопосадовців західних країн написали відкритого листа, у якому закликали країни Європи підготуватися до будь-яких результатів виборів президента у США і не допустити угоди з Росією.

Про це йдеться у відкритому листі, передає "Європейська правда"

Як вважають підписанти, із наближенням виборів у США Україна та союзники стикаються із подвійною стратегічною небезпекою.

На їхню думку, перша полягає в тому, що нова адміністрація кандидата від Республіканської партії Дональда Трампа може спробувати нав'язати угоду з Росією, яка зашкодить інтересам України та європейській безпеці.

"Це призведе до того, що Україна опиниться поза НАТО і ЄС, у стані фальшивого нейтралітету, а Європа – у дестабілізуючій геополітичній сірій зоні в самому серці континенту", - вважають вони.

Другий сценарій, на їхню думку, полягає в тому, що нова адміністрація кандидатки від демократів Камали Гарріс продовжить політику "стагнації та червоних ліній, яка до цього часу стримувала можливості, за допомогою яких Україна могла б виграти війну".

"За такого сценарію фаталізм ключових європейських урядів, які відмовляються вірити, що Україна може перемогти, і спокушаються – в кращому випадку – лише на посилення оборони НАТО у відповідь на поразку України, може стати вирішальним всередині Альянсу, завдаючи шкоди його авторитету", - зазначили підписанти.

Вони впевнені: в обох випадках паралелі з Мюнхенською угодою 1938 року очевидні – це був би фальшивий "мир", досягнутий через європейську мовчазну згоду на розчленування суверенної держави.

Підписанти цього звернення переконані, що можливий третій курс, який може призвести до виживання України як суверенної держави і поразки Росії.

Вони впевнені, що неминучість перемоги Росії – це міф, а Україна досі може перемогти.

"Ми пропонуємо, щоб коаліція охочих країн-членів НАТО взяла на себе зобов'язання посилити військову і фінансову підтримку Києва і підтвердила свою відданість меті створення суверенної України в межах кордонів, визнаних міжнародним правом, зосередившись на чіткій стратегії і теорії перемоги", - додали автори.

Серед підписантів, зокрема є представники Королівських військово-повітряних сил Британії, Військово-морських сил Франції, колишній президент Естонії Тоомас Ільвес, колишній міністр оборони Латвії Артіс Пабрікс, експерт з питань зовнішньої політики СДПН Міхаель Рот, політик німецьких "Зелених" Антон Гофрайтер та інші.

Дональд Трамп за останні тижні відзначився низкою суперечливих заяв про Україну та її підтримку у протистояння російській агресії. Після зустрічі з президентом Володимиром Зеленським Трамп заявив, що виступає за "справедливий" мир для України, але утримався від конкретики щодо того, яку угоду про завершення війни між Росією та Україною вважав би справедливою.

Водночас республіканець поширював і відверту дезінформацію про "майже всі знищені до фундаменту" українські міста та непрямо звинувачував Зеленського в тому, що Росія здійснила повномасштабне вторгнення.

5 листопада у США розпочалися президентські вибори, на яких уже відомі результати з першої дільниці – крихітного поселення Діксвілл-Нотч у Нью-Гемпширі.

www.eurointegration.com.ua

Архів журналу Віче

Віче №12/2015 №12
Реклама в журналі Інформація авторам Передплата
Останні новини

Politico: На зустрічі західних лідерів і Зеленського у Брюсселі говоритимуть про миротворців Вчора, 14 грудня

ЗМІ: Колишнього генпрокурора Костіна відправлять у Гаагу послом Вчора, 14 грудня

ЗМІ: Макрон винесе на саміт ЄС питання миротворців для України Вчора, 14 грудня

NBC: У Трампа обговорили припинення війни з Україною і Білим домом Вчора, 14 грудня

ЗМІ: Зеленський відвідає Брюссель для зустрічі, яку організовує генсек НАТО 13 грудня

Трамп проти ударів по РФ, російські диверсії на Балтиці, новий уряд Литви: новини дня 13 грудня

Туск прокоментував можливість відправки польських військ в Україну 12 грудня

Шість європейських глав МЗС: Україна має перемогти, ми збільшимо допомогу 12 грудня

Суд у Страсбурзі підтвердив право України карати Борзих за носіння "георгіївської стрічки" 12 грудня

Орбан каже, що Зеленський відмовився від його ідеї "перемир’я" і обміну полоненими 12 грудня