Боротьба України проти російської агресії об'єднало людей по всьому світі. Протидія Росії не обмежується протистоянням на фронті, але потребує значних контрдиверсійних дій в інформаційному просторі, співпраці широких кіл суспільства.
Страшна війна, яка розгорнулася в 21 сторіччі у самісенькому серці Європи, кинула виклик багатьом усталеним уявленням про військові дії, непорушність міжнародних домовленостей та впливовість дипломатичних процесів. “Гібридизація” війни призвела до утворення багатьох суміжних до безпосередньо бойових дій “фронтів” — інформаційного, економічного, політичного та інших. З іншого боку, це привело до безпрецедентної згуртованості людей та утворення у суспільстві незалежних громадських “дружин”, які у цей непростий час підставили тверде плече українській державі. Які функції виконують такі недержавні громадські організації та як вони допомагають Україні протидіяти країні-агресору?
Одним з прикладів такої спільноти є “ВІДАР” - міжнародна недержавна організація, основним напрямом діяльності якої є протидія диктаторському режиму російської влади. Також спільнота модерує власну пошукову базу на зразок “Миротворця”, до якої вносяться дані про російських військових злочинців та колоборантів путінського режиму.
Географічно, окрім України та Російської Федерації, діяльність “ВІДАРу” поширюється на низку східних країн колишнього соцтабору — Казахстану, Азербайджану та Вірменії, а також Туреччину та Монголію.
Активісти організації збирають та систематизують інформацію про колаборантів російського режиму, відстежують ланцюжки обходу російськими фізособами та бізнесами економічних санкцій, співпрацюють з людьми на місцях для отримання даних про розташування російських військ та техніки. В зоні уваги спільноти — відстеження фактів фінансових зборів на користь російських військових формувань, виявлення колаборантів на тимчасово окупованих територіях України, налагодження каналів для отримання секретної інформації про російських шпигунів та агентів, викриття завербованих зрадників в Українських Збройних Силах.
“ВІДАР” напряму співпрацює з українськими та міжнародними спецслужбами та правоохоронними органами та допомагає будь-кому небайдужому безпечно та анонімно передати інформацію через соцмережі або вебсайт організації.
Отримати детальну інформацію про діяльність “ВІДАРу” або долучитися до спільноти в якості волонтера можна на офіційному сайті https://vidar.army/
Архів журналу Віче
№9 | |
Реклама в журналі Інформація авторам Передплата |
Білий дім: США поки не змінюють політику щодо ударів по території Росії
Сейм Польщі остаточно скасував суперечливу реформу Конституційного суду часів "ПіС"
Прем’єр Британії відповів на лякалки Путіна про втягування НАТО у війну
Румунські ЗМІ розповіли деталі підготовки українців на F-16 у країні
Швеція хоче подвоїти витрати на цивільну оборону, щоб бути готовою до війни
Офіційно: ЄС продовжив на пів року персональні санкції проти РФ, вилучивши два імені
Президент Литви: Хочемо придбати для України ЗРК малої дальності
Bloomberg: Дозвіл Заходу на далекобійні удари по РФ навряд буде до Генасамблеї ООН
Президент Естонії прибув до Києва
ЄС готує санкції за передачу Іраном балістичних ракет Росії