Пн, 15 липня 2024

Зеленський розповів про проблемних для України партнерів, натякнувши на Польщу

Президент Володимир Зеленський заявив про проблеми укладання домовленостей із деякими партнерами України, зокрема тими, де в коаліційних урядах є противники більшої допомоги Києву, серед них натякнувши на Польщу.

Президент Володимир Зеленський заявив про проблеми укладання домовленостей із деякими партнерами України, зокрема тими, де в коаліційних урядах є противники більшої допомоги Києву, серед них натякнувши на Польщу.

Про це він сказав під час зустрічі з журналістами в Києві в понеділок, 15 липня, передає кореспондент "Європейської правди".

Говорячи про проблеми збереження підтримки України на Заході, Зеленський визнав, що деякі лідери "хотіли б нас штовхнути" в певний бік, але "сьогодні вони бояться політичної відповідальності" через ставлення їхніх суспільств.

"Безумовно, є коаліційні уряди, де ти домовляєшся з лідером і він тебе підтримує, а там десь хтось із міністрів з іншої партії, яка проти України, і він блокує (рішення. – Ред.)", - зазначив Зеленський

"А уявіть собі, що це, наприклад, міністр оборони. І уявіть собі: ви підписали документи, ви все проголосували, і більшість в тій країні це підтримала, а міністр оборони – заблокував. І такого дуже багато. Цей мікроменеджмент – він щоденний", - додав він.

На уточнювальне питання кореспондента "ЄвроПравди", чи йдеться в цьому випадку про Польщу, Зеленський замість відповіді невизначено кивнув і продовжив: "Це непросто. Над цим треба працювати".

Минулого тижня польський міністр оборони Владіслав Косіняк-Камиш заявив, що Польща не збиватиме російські ракети, які летять у її бік через Україну, без рішення НАТО. При цьому така опція передбачена в підписаному Україною двосторонньому безпековому договорі з Польщею.

Зауважимо, що Косіняк-Камиш є представником Польської селянської партії в коаліційному уряді Польщі, яка є скептичнішою в ставленні до підтримки України.

Водночас випадків, коли заяви лідерів чи високопосадовців країн Євросоюзу суперечили підтримці України, в ЄС небагато.

Нещодавно голова польського МЗС Радослав Сікорський заявив, що Варшава розглядає пропозицію Києва збивати російські ракети, що прямують до польської території, поки вони ще перебувають в українському повітряному просторі.

www.eurointegration.com.ua

Архів журналу Віче

Віче №3/2016 №3
Реклама в журналі Інформація авторам Передплата
Останні новини

Чехія пропонує ЄС купити "Радіо Свобода", яке втратило фінансування США Сьогодні, 18 березня

Каллас підтвердила, що ЄС хоче надати військову допомогу Україні на 40 млрд євро Вчора, 17 березня

ЗМІ: лідери ЄС закличуть Росію до "справжньої політичної волі" завершити війну Вчора, 17 березня

ЗМІ: США виходять з групи, що розслідує відповідальність РФ за вторгнення в Україну Вчора, 17 березня

Чехія хоче обговорити в ЄС долю "Радіо Свобода", яке позбавили фінансування 16 березня

У Трампа допустили, що Україна отримає гарантії безпеки в обмін на окуповані території 16 березня

Зеленський: прислухатися до думки росіян щодо миротворців – поганий сигнал 15 березня

Прем’єр Британії: Путіну рано чи пізно доведеться сісти за стіл переговорів 15 березня

Президентка Європейського центробанку: тарифи Трампа передусім шкодять США 15 березня

У ЄС зробили крок до накладання тарифів на добрива з Росії та Білорусі 14 березня