Європейський суд з прав людини (ЄСПЛ) наступного тижня публічно оголосить рішення по суті у Кримській справі "України проти Росії".
Європейський суд з прав людини (ЄСПЛ) наступного тижня публічно оголосить рішення по суті у Кримській справі "України проти Росії".
Про це уповноважена у справах ЄСПЛ Маргарита Сокоренко повідомила у Facebook, пише "Європейська правда".
Суд оголосить рішення на засіданні 25 червня. Сокоренко нагадала, що Кримська справа стала першим позовом України, з якого почалась історія міждержавних справ проти Росії в ЄСПЛ.
Справа стосується звинувачень України щодо систематичних порушень Росією Європейської конвенції з прав людини в Криму, починаючи з лютого 2014 року.
Вона також стосується звинувачень у систематичних переслідуваннях українців за їхню політичну позицію або проукраїнську діяльність, які відбувалися переважно в Криму, а також в інших частинах України та в Російській Федерації.
Уряд України стверджує, що з 27 лютого 2014 року Росія здійснює ефективний контроль над Автономною республікою Крим та містом Севастополь.
Він стверджує, що систематичні порушення прав людини Росією були частиною кампанії репресій, яка включала, зокрема, зникнення, незаконні затримання, жорстоке поводження, неможливість відмовитися від російського громадянства, придушення роботи українських ЗМІ та функціонування української мови в школах, а також переведення з Криму до віддалених в'язниць в Росії.
Зазначимо, з 2022 року Росія припинила брати участь у провадженнях в ЄСПЛ попри те, що досі несе відповідальність за рішеннями щодо скарг, поданих до вересня 2022 року.
Детальніше про мету України у цій справі читайте в інтерв’ю Сокоренко "Європейській правді".
Нещодавно в ЄСПЛ відбулися усні слухання у міждержавній справі "Україна та Нідерланди проти РФ" щодо порушень прав людини на окупованих територіях Донбасу.
Архів журналу Віче
![]() |
№7 |
Реклама в журналі Інформація авторам Передплата |
Канада передала Україні $1,7 млрд доходів від заморожених активів РФ
ЄС офіційно продовжив секторальні санкції проти Росії ще на пів року
МЗС та Міноборони Німеччини закликали ЄС "пошукати" у себе ППО для України
Глава МЗС Німеччини прибув до Києва
TrapTox – процедура 21 століття: краса і комфорт завдяки ботоксу в трапецію
Лікування алкоголізму: як позбутися
Прайд проти Орбана, прощальний візит Дуди, Фіцо боїться Зеленського: новини вихідних
Сибіга закликав використати заморожені росактиви для закупівель зброї Україні
Джерело: у ЄС продовжили секторальні санкції проти Росії ще на пів року
Норвегія приєдналась до 17-го пакета санкцій ЄС проти Росії