Президент США Джо Байден і президент України Володимир Зеленський 13 червня підписали 10-річну двосторонню угоду про безпеку, спрямовану на посилення оборонних спроможностей Києва.
Президент США Джо Байден і президент України Володимир Зеленський 13 червня підписали 10-річну двосторонню угоду про безпеку, спрямовану на посилення оборонних спроможностей Києва.
Про це пише "Європейська правда" з посиланням на Reuters.
Угода, підписана на полях саміту "Групи семи" в Італії, має стати кроком на шляху до "майбутнього членства України в НАТО" та підтверджує підтримку Сполученими Штатами Києва в захисті суверенітету й територіальної цілісності.
"Для забезпечення безпеки України обидві сторони визнають, що Україна потребує значної військової сили, потужного потенціалу та постійних інвестицій у свою оборонно-промислову базу, які б відповідали стандартам Північноатлантичного Альянсу", - йдеться в тексті договору.
Там також закріплений намір США надавати довгострокову матеріальну, навчальну та консультативну, технічну, розвідувальну, безпекову, оборонно-промислову, інституційну та іншу підтримку для "розвитку українських сил безпеки і оборони, здатних захистити суверенну, незалежну, демократичну Україну і стримати майбутню агресію".
У разі збройного нападу на Україну або загрози такого нападу американські та українські посадовці, згідно з угодою, зустрінуться протягом 24 годин, щоб проконсультуватися та визначити, які додаткові оборонні потреби потрібні Україні.
Після Японії Сполучені Штати стали 17-ою країною, з якою Україна підписала двосторонню безпекову угоду, та останньою країною "Групи семи", з якою вона була укладена.
Втім, у США визнають, що потенційно будь-який наступний президент Сполучених Штатів може вийти з безпекової угоди з Україною, оскільки вона не передбачає ратифікації Конгресом.
Архів журналу Віче
![]() |
№6 |
Реклама в журналі Інформація авторам Передплата |
Глава Пентагону заявив, що ядерні амбіції Ірану знищені
Франція занепокоєна ударами США по Ірану та закликає до стриманості
Серед звільнених у Білорусі в’язнів – громадяни Польщі, Естоні та Латвії
Сибіга: у липні будуть кадрові рішення щодо керівників деяких посольств
Зеленський не впевнений, чи поїде на саміт НАТО
Лідер угорської опозиції заявив про провал та фальсифікацію "референдуму" Орбана про Україну
Розкол у Трампа, атака на літаки Британії, обмеження ЄС для донорів сперми: новини дня
Макрон розкрив деталі пропозиції з чотирьох пунктів, яку висунуть Ірану в Женеві
У Раді зареєстрували постанову про скасування важливого для допомоги ЄС закону про АРМА
ЗМІ: Зеленський може зустрітись із європейськими лідерами після саміту НАТО