11 червня

Рефлексотерапія: лікувальний масаж стоп

Рефлексотерапія - це методика масажу стоп, що базується на давніх знаннях та практиці впливу на певні точки на ступнях, які відповідають різним органам і системам тіла. Основний принцип рефлексотерапії полягає у тому, що масажуючи конкретні ділянки стоп, можна покращити загальний стан здоров'я та зняти різні недуги, такі як головний біль, інфекції верхніх дихальних шляхів та безсоння.

Як проходить лікування

Підготовка до сеансу

Масаж ніг можна робити самостійно, попросити когось із близьких або звернутися до професіонала. Перед процедурою терапевт проводить медичне опитування, щоб дізнатися про можливі хронічні захворювання, які можуть бути протипоказанням до рефлексотерапії. Якщо пацієнт приймає ліки, важливо повідомити про це терапевта, оскільки рефлексотерапія може впливати на їх всмоктування.

Правильний вибір фахівця

Масажний салон «ЗДОРОВО» пропонує послугу масажу стоп, що допомагає розслабитися та покращити загальний стан здоров'я. В салоні працюють висококваліфіковані майстри з глибокими знаннями в галузі рефлексотерапії та багаторічним досвідом. Кожен сеанс враховує індивідуальні потреби клієнта, що забезпечує максимальний терапевтичний ефект. Майстри салону «ЗДОРОВО» досконало володіють техніками масажу стоп, що дозволяє їм точно знаходити та стимулювати потрібні точки. Професійний підхід і уважність до деталей гарантують, що кожен клієнт отримує не тільки задоволення від процедури, а й значне покращення самопочуття. У салоні «ЗДОРОВО» піклуються про ваше здоров'я та комфорт, пропонуючи найякісніші послуги масажу стоп. Деталі на сайті https://massage-kiev.net.ua/ua/masazh-stop.

масаж

Процедура масажу

Лікування проводиться у спокійній атмосфері, іноді під супровід розслаблюючої музики. Часто перед сеансом проводиться водяний масаж ніг з ефірними маслами. Під час сеансу пацієнт лежить на зручному дивані, а масажист масажує спочатку праву, потім ліву ногу. Процедура починається з легких дотиків до кінчиків пальців, поступово переходячи до інтенсивнішого впливу на певні зони стопи. Якщо терапевт потрапляє на точку, що відповідає хворому органу, пацієнт може відчути біль, що є нормальною реакцією. Масаж зазвичай триває близько 20 хвилин і завершується м'яким масажем та протиранням ніг, наприклад, олією чайного дерева.

Результати та рекомендації

Після перших сеансів рефлексотерапії організм починає очищатися від токсинів, що виводяться із сечею. Реакції на масаж можуть бути різними: від збудження до сонливості. Полегшення головного болю може настати відразу, але для повного лікування потрібно 12-14 процедур. Рефлексотерапію можна проводити трохи більше трьох разів на тиждень. Цей метод добре доповнює традиційну терапію і може застосовуватися навіть у маленьких дітей, але слід пам'ятати, що масаж може бути неприємним та болючим.

Показання та протипоказання

Показання:

 • Біль у спині: масаж стоп допомагає зняти напругу та полегшити біль.
 • Головний біль та мігрень: стимуляція певних точок зменшує частоту та інтенсивність нападів.
 • Безсоння: рефлексотерапія сприяє розслабленню та покращенню якості сну.
 • Проблеми з обміном речовин та травленням: масаж допомагає нормалізувати метаболізм та покращити травлення.
 • Печія та інфекції верхніх дихальних шляхів: стимуляція точок на стопах сприяє полегшенню симптомів.
 • Жіночі захворювання: масаж допомагає при порушеннях менструального циклу та інших проблемах.
 • Роздратований кишечник та інфекції сечового міхура: рефлексотерапія покращує роботу кишечника та сечовивідної системи.
 • Екзема: масаж сприяє зменшенню запалень на шкірі.

Протипоказання:

 • Варикозне розширення вен: масаж може погіршити стан вен.
 • Остеопороз: при цьому захворюванні масаж може бути болючим та небезпечним.
 • Діабет: слід бути обережним, оскільки чутливість ніг може бути знижена.
 • Інфекційні захворювання: рефлексотерапія може погіршити стан.
 • Розвинений мікоз та виразки стопи: масаж протипоказаний через ризик поширення інфекції.
 • Гострі та хронічні інфекції з високою температурою: масаж може погіршити стан пацієнта.