02 березня

Росію офіційно вигнали з Дунайської комісії

З 1 березня Росія офіційно виключена зі складу однієї з найстаріших міжнародних організацій – Дунайської комісії, яка регулює судноплавство Дунаєм.


Фото: www.eurointegration.com.ua

З 1 березня Росія офіційно виключена зі складу однієї з найстаріших міжнародних організацій – Дунайської комісії, яка регулює судноплавство Дунаєм.

Про це у Twitter (X) повідомив міністр закордонних справ Дмитро Кулеба, пише "Європейська правда".

Кулеба нагадав, що Дунайська комісія на 100-й ювілейній сесії у грудні 2023 року – під час першого головування України – вирішила, що дії Росії несумісні з Белградською конвенцією, на основі якої вона функціонує.

"Росія мала час до 29 лютого, щоб самостійно вийти з організації. Однак агресору не вистачило мужності зробити це. Як наслідок, від сьогодні країни-члени Комісії більше не будуть офіційно визнавати свої зобов'язання перед Росією за основоположною Белградською конвенцією", - пояснив міністр.

Крім того, додав Кулеба, Дунайська комісія вперше у своїй історії наклала штраф на Росію за несплату внесків після позбавлення її повноважень в цій організації в березні 2022 року.

"Закликаю всі міжнародні організації наслідувати цей приклад, ізолювати російських дипломатів та вигнати Росію. Агресорам і терористам не місце на жодних авторитетних міжнародних форумах", - закликав голова МЗС.

Дунайська комісія – міжнародна міжурядова організація, основними цілями діяльності якої є забезпечення і розвиток вільного судноплавства на Дунаї для торговельних суден під прапорами усіх держав відповідно до інтересів і суверенних прав держав-учасниць Белградської конвенції.

www.eurointegration.com.ua

Архів журналу Віче

Віче №4/2016 №4
Реклама в журналі Інформація авторам Передплата