17 лютого

Данія закликала Європу не ховатися за проблемами виробництва у постачанні зброї в Україну

Очільниця уряду Данії Метте Фредріксен вважає, що держави Європи мають можливість поставити до України більше зброї.

Очільниця уряду Данії Метте Фредріксен вважає, що держави Європи мають можливість поставити до України більше зброї.

Про це вона заявила у Мюнхені на "Українському ланчі", організованому Фондом Пінчука, повідомляє кореспондент "Європейської правди".

Фредріксен, виступаючи на панельній дискусії за участі лідерів 5 європейських держав, звернулася до колег із закликом передати до ЗСУ ту зброю, яка є в розпорядженні їхніх збройних сил, оскільки в Україні вона потрібніша.

Прем’єрка нагадала, що європейські лідери часто посилаються на проблеми з виробництвом зброї як на перепону збільшенню постачань.

"Ми, Данія, вирішили передати Україні всю свою артилерію. Тому вибачте, але питання не лише у виробництві. В Європі досі є військове обладнання. Його необхідно передати Україні", - заявила вона.

Метте Фредріксен також заявила про те, що європейцям не варто чекати на розв’язання кризи із ухваленням фінансування постачань з США для ЗСУ. "Байдуже, до чого прийдуть у США, але ми, європейці, маємо захистити себе. Це війна на європейському континенті", - нагадала вона.

Як повідомляла "Європейська правда", Данія хоче наступною підписати безпековий договір з Україною, про це Фредріксен повідомила у Мюнхені президенту Зеленському.

Також стало відомо, що Безпековий договір з Нідерландами "на фінальному етапі".

www.eurointegration.com.ua

Архів журналу Віче

Віче №4/2016 №4
Реклама в журналі Інформація авторам Передплата