05 лютого

Українка очолила передвиборчий список лібералів у Латвії на виборах до Європарламенту

Латвійська ліберальна партія Kustiba Par! висунула європейську українку Іванну Волочій своїм головним кандидатом на виборах до Європарламенту в червні.

Латвійська ліберальна партія Kustiba Par! (у перекладі "Рух За!") висунула європейську українку Іванну Волочій своїм головним кандидатом на виборах до Європарламенту в червні. Партія зробила вступ України до ЄС та НАТО головною метою своєї програми в Європі.

Про це "Європейській правді" повідомила сама кандидатка Іванна Волочій.

У разі обрання Іванна Волочій з Івано-Франківська, яка протягом останніх 17 рокі вивчає питання ЄС та працює в європейських інституціяхв, стане першою євродепутаткою-українкою за ідентифікацією, етнічним походженням та світоглядом.

фото зі сторінки Facebook Іванни Волочій

"Надання Україні голосу в Європарламенті зараз є важливим, як символічно, так і практично. Це покаже, що, незважаючи на жорстокість війни і невіру багатьох у швидку перемогу, незважаючи на Путіна і Орбана, Україна впевнено рухається до повноправного членства в європейських інституціях", - заявила Іванна Волочій.

Те, що вона очолить виборчий список, ще не гарантує Іванні Волочій перемоги, оскільки у Латвії європейські вибори проходять за системою "відкритого списку", де громадяни віддають голос не лише за партію, а і за конкретного кандидата.

Партія Kustiba Par!, від якої вона балотується зробила вступ України до ЄС та НАТО головною метою своєї програми в Європі.

"Нашим першим завданням були і залишаються рішучі дії ЄС для припинення російської агресії. І ми зробимо все можливе, щоб протягом 10 років реформована Україна приєдналася до реформованого ЄС" – йдеться у програмі партії.

Партія Kustiba Par! разом з українськими партіями "Слуга народу" та "Голос" є членом європейської партії "Альянс лібералів і демократів Європи".

Вже існував прецедент обрання до Європарламенту громадянки України – але та, на відміну від Волочій, не ідентифікує себе з Україною та є етнічною угоркою. У чинному скликанні ЄП працює представниця партії Віктора Орбана "Фідес", угорська викладачка історії з Берегова Андрея Бочкор. За час роботи у Європарламенті вона запам'яталася виражено проросійською політикою, включно з просуванням ініціатив Віктора Медведчука та представників його команди.

Раніше стало відомо, що ФСБ Росії могло завербувати євродепутатку з Латвії Татьяну Жданок, яка представляє партію "Русский союз Латвии".

У Європарламенті заявили, що президентка Роберта Метсола "дуже серйозно ставиться" до звинувачень щодо Жданок, там почали власне розслідування.

www.eurointegration.com.ua

Останні новини

Поляки блокують залізницю з України, Швецію пустять в НАТО, бойові катери для ЗСУ: новини дня Сьогодні, 21 лютого

Як підібрати меблі для офісу у Києві Вчора, 20 лютого

Президентка Єврокомісії повторно претендуватиме на цю посаду на виборах 2024 року 19 лютого

ЗМІ: в уряді України обговорюють обмеження на торгівлю з Польщею у відповідь на блокади 18 лютого

Зеленський розповів, чого чекає від Марка Рютте, коли той стане генсеком НАТО 17 лютого

Данія закликала Європу не ховатися за проблемами виробництва у постачанні зброї в Україну 17 лютого

Президент Чехії каже, що знайшов 800 тисяч снарядів для постачання в Україну 17 лютого

Зеленський: рішення Конгресу щодо допомоги Україні – це зараз ключове питання 17 лютого

Британська розвідка: Росія витратила мінімум 400 одиниць техніки, штурмуючи Авдіївку 17 лютого

Чи можна довіряти свої кошти та вкладати в навчання по криптовалюті 17 лютого