23 вересня

В уряді України назвали головні перешкоди на шляху початку переговорів про вступ до ЄС

Віцепрем’єрка з європейської та євроатлантичної інтеграції Ольга Стефанішина сказала, що початок переговорів про вступ України до Європейського Союзу залежатиме насамперед від політичних кроків держав-членів.

Віцепрем’єрка з європейської та євроатлантичної інтеграції Ольга Стефанішина сказала, що початок переговорів про вступ України до Європейського Союзу залежатиме насамперед від політичних кроків держав-членів.

Про це Стефанішина заявила в п’ятницю в етері телемарафону, передає кореспондент "Європейської правди".

Віцепрем’єрка прокоментувала публікацію Bloomberg про те, що Єврокомісія готується рекомендувати почати переговори з Україною про її членство в ЄС, сказавши, що "трошки скептично" ставиться до таких тверджень.

"Сьогодні є політичний консенсус стосовно того, щоб відкрити переговори для України, але до цього рішення ми маємо зробити ще дуже багато політичних кроків", - сказала вона.

Урядовиця пояснила, що йдеться не лише про виконання семи рекомендацій Європейської комісії, а й про обговорення з кожною державою-членом ЄС того, що потрібно, аби "був зарахований голос кожної держави для рішення про відкриття перемовин уже в грудні".

"Це величезна робота. Заяви, які базуються на джерелах у Єврокомісії, виходять з того, що ми і виконаємо сім рекомендацій, і проведемо перемовини з державами-членами. Якщо справді це вдасться зробити, то буде – однозначно", - підсумувала Стефанішина.

Вона також нагадала, що парламент і уряд цього тижня ухвалили рішення, які "практично закривають виконання семи рекомендацій" Єврокомісії.

"Але є багато питань, які виходять за межі українських реформ. Зокрема це те, що країни Західних Балкан, Молдова і Грузія так само намагаються встигати за Україною і також адвокатують про політичні рішення. Ми свою частину зробили, далі виходимо на загальноєвропейський рівень і почнемо домовлятись із окремими державами", - сказала вона.

Наприкінці червня Європейська комісія представила усну оцінку прогресу України на шляху до ЄС. Єврокомісія вважає, що Україна виконала в повному обсязі дві з семи умов, необхідних для початку переговорів про членство, за рештою умов досягнутий прогрес.

Віцепрем'єрка Ольга Стефанішина заявляла, що Україна до жовтня не виконає на 100% всі сім критеріїв Єврокомісії, однак переговори про вступ все одно почнуться.

Також віцепрем’єрка висловлювала впевненість, що Україна буде фактично готовою до членства у ЄС через найближчі два роки, а до вступу у НАТО – навіть раніше.

www.eurointegration.com.ua

Архів журналу Віче

Віче №12/2015 №12
Реклама в журналі Інформація авторам Передплата
Останні новини

Посол України розповів, як переконав частину членів ОБСЄ бойкотувати Лаврова Сьогодні, 02 грудня

Кулеба: Я почув від союзників чітке "ні" на будь-які згадки про втому від України Вчора, 01 грудня

ЗМІ: У ЄС зважують кілька варіантів, як подолати вето Угорщини щодо українських питань Вчора, 01 грудня

Як вибрати правильний тактичний рюкзак для походів та виживання Вчора, 01 грудня

Лавров прориває блокаду, Фінляндія закрила кордон з РФ, Словаччина зближується з РФ: новини дня Вчора, 01 грудня

Всё, что Вы Хотели Знать о Хостинге Сайтов: Подробное Руководство 30 листопада

Польща проситиме відновити дозвільну систему для українських перевізників - Моравецький 30 листопада

Глава МЗС Австрії похвалив запрошення Лаврова на зустріч ОБСЄ: "Не треба боятися діалогу" 30 листопада

Уряд Польщі каже про домовленість із перевізниками щодо блокади кордону з Україною 30 листопада

РФ вперше не обрали до Виконавчої ради Організації із заборони хімічної зброї 30 листопада