Російська сторона відмовляється визнавати заяви своїх посадовців та президента Путіна від лютого 2022 року про те, що повномасштабне вторгнення РФ до України почалося для боротьби з нібито "геноцидом" на Донбасі.
Російська сторона відмовляється визнавати заяви своїх посадовців та президента Путіна від лютого 2022 року про те, що повномасштабне вторгнення РФ до України почалося для боротьби з нібито "геноцидом" на Донбасі.
Як повідомляє "Європейська правда", на цьому ґрунтується юридична позиція РФ, яку висловив агент Росії у Суді, посол Геннадій Кузьмін.
Як повідомляла Європейська правда, у понеділок 18 вересня у Гаазі розпочалося слухання у справі "Україна проти Росії", в рамках якої Україна доводить, що Росія зловжила положеннями Конвенції про заборону геноциду для того, щоби розпочати необґрунтоване військове вторгнення. Для цього українська сторона навела низку заяв російських посадовців, а саме президента Путіна, секретаря Радбезу Медведєва, очільника МЗС Лаврова, послів Росії при ООН та ЄС.
Російський агент Кузьмин заперечив ці наміри РФ та запевнив, що Росія розпочала війну "за статтею 51 Статуту ООН щодо самозахисту, і це не має відношення до конвенції щодо геноциду". "Україна каже про те, що Росія використовувала слово "геноцид" для опису дій української влади. Але заяви не можуть бути порушенням", - додав він.
При цьому російський дипломат продовжив наполягати на фальсифікованих даних нібито про боротьбу України проти "народів Донбасу" та присвятив значну частину свого виступу доведенню того, що в Україні є глибоко вкорінений "нацизм".
"Нацисти в Україні походять від ОУН, пособника нацистів", - заявив представник РФ у Гаазі, додавши, що на думку РФ, є "три батьки українського нацизму" – це Степан Бандера, Роман Шухевич та Андрій Мельник.
Цікаво, що ще одним українським політиком, якого російський дипломат публічно звинуватив у підтримці нацизму, став чинний президент України Володимир Зеленський. "Зеленський назвав бригаду ЗСУ "Едельвейс" на честь нацистського "Едельвейсу"", - пояснив він.
Росія вимагає від суду відхилити українську скаргу як неприйнятну.
Україна представить свою юридичну позицію 19 вересня. "Європейська правда" слідкуватиме за перебігом процесу. Про вимоги України та суть звинувачень дивіться у блозі "Слова Путіна про геноцид дозволять покарати Росію".
Про ще один процес проти Росії у Міжнародному суді у Гаазі читайте у статті "Право на теракти під час війни: як Росія намагається зупинити поразку в Міжнародному суді".
Архів журналу Віче
![]() |
№9 |
Реклама в журналі Інформація авторам Передплата |
Польща шантажує зброєю, Зеленський у Конгресі США, шведські танки для ЗСУ: новини дня
Зеленський – конгресменам: "Якщо ми не отримаємо допомоги, то програємо війну"
Зеленський зустрівся з главою Пентагону
Президент Литви зустрівся з лідерами України і Польщі, закликав владнати розбіжності
Оренда однокімнатних квартир у Вроцлаві. З чого почати?
Зеленський на зустрічі з Шольцом обговорив першочергові потреби сил оборони України
Повний Посібник З Бонусів Безкоштовних Обертань
Співагент України розповіла, що Київ вважатиме перемогою за позовом до Гааги про "геноцид"
Албанія офіційно підтримала євроатлантичну інтеграцію України
Зеленський у Радбезі ООН назвав дві обов’язкові умови завершення війни