Для більшості жителів України власний будинок – це мрія, якої вони прагнуть все життя. Медитуючи на цей прекрасний момент, і подумки візуалізуючи якого кольору будуть штори, вони забувають про те, що можуть бути другорядні витрати і згодом доведеться присвятити свій час паперовій тяганині. Наприклад, сплата податку пенсійному фонду при купівлі квартири, формування документів, робота з нотаріусом. Такі витрати є неминучими.
Дійсно, згідно з актуальною законодавчою базою України розмір податку при купівлі квартири становить 1% від ціни апартаментів. Наприклад, якщо апартаменти продаються за 22 тисячі доларів, то віддати податок до Пенсійного фонду при купівлі квартири доведеться в розмірі 220 доларів. Не можна забувати, що навіть якщо відсоток залишається стабільним, вартість житла зростає. Відповідно купити елітну нерухомість у Києві буде дорожче, ніж раніше. Найвигідніше придбати житло сьогодні. Тому що це можливість забезпечити безбідне майбутнє надалі.
Незважаючи на те, що угода для продавця завжди пов'язана з прибутком, є багато мит, які доведеться сплатити. Розмір їх відносно невеликий, але вони формують солідну суму.
Також, що потрібно знати при купівлі та продажу квартири в Україні, так це те, що продавцю потрібно віддати певну суму зі своєї кишені. І уникнути таких витрат не вийде, оскільки нотаріус не підтвердить дійсність угоди.
Найчастіше розмір податку при купівлі квартири залежить від таких факторів:
За умови, що людина є продавцем і вперше у житті продає апартаменти, то їй можна не сплачувати податок. Така опція також передбачена законом. Але якщо йдеться про перепродаж, доведеться додатково відраховувати 5% від ціни житла. Звернувшись в агентство з продажу елітної нерухомості та отримавши консультацію, можна детальніше прояснити це питання. Експерти допоможуть підібрати оптимальну ціну продажу, щоб податок не так сильно «кусався».
Прийнявши рішення купити квартиру, доведеться віддати:
Залежно від області, регіону України податок може бути меншим або більшим. Не сплачувати податок до пенсійного фонду можна лише, якщо людина належить до однієї з категорій:
Архів журналу Віче
![]() |
№12 |
Реклама в журналі Інформація авторам Передплата |
Всё, что Вы Хотели Знать о Хостинге Сайтов: Подробное Руководство
Польща проситиме відновити дозвільну систему для українських перевізників - Моравецький
Глава МЗС Австрії похвалив запрошення Лаврова на зустріч ОБСЄ: "Не треба боятися діалогу"
Уряд Польщі каже про домовленість із перевізниками щодо блокади кордону з Україною
РФ вперше не обрали до Виконавчої ради Організації із заборони хімічної зброї
Єдиний шлях врятувати ОБСЄ – перезапуск організації без РФ, наполягає Кулеба
Країни НАТО готуються до об’єднання ОПК, Україна від цього виграє – Кулеба
Ще кілька міністрів бойкотуватимуть зустріч ОБСЄ через Лаврова – Кулеба
Рада ЄС обговорить блокаду польсько-українського кордону
Кулеба у НАТО відкинув ідеї та пропозиції щодо територіального компромісу з РФ