Вт, 22 серпня 2023

Польща готова продовжити заборону імпорту зерна з України попри загрозу санкцій

У разі необхідності Польща готова в односторонньому порядку продовжити заборону на імпорт українського збіжжя після 15 вересня.

У разі необхідності Польща готова в односторонньому порядку продовжити заборону на імпорт українського збіжжя після 15 вересня.

Про це заявив міністр сільського господарства Польщі Роберт Телус, повідомляє "Європейська правда" з посиланням на PAP.

Міністра запитали про повідомлення про те, що в коаліції країн, які підтримують заборону імпорту українського зерна, стався розкол і що кількість країн-членів, які виступають проти польської позиції щодо продовження заборони після 15 вересня цього року, збільшилася з 13 до 20.

"Я вперше чую, що є більше країн, які виступають проти цього. Я говорив з багатьма міністрами з Європейського Союзу на цю тему. Я бачу розуміння, що треба будувати коаліцію. Треба побудувати механізм. Я переконаний, що Румунія в коаліції", - заявив Телус.

Він висловив думку, що збереження заборони на імпорт українського зерна лише до 15 вересня є "політичним аргументом для подальшої дестабілізації ситуації в Польщі".

Міністр заявив, що уряд "цього не допустить".

Він визнав, що для польського уряду важливо, "щоб рішення було знайдене в рамках ЄС, щоб не треба було виламувати двері, але якщо буде така потреба запровадити свою односторонню заборону, то ми її запровадимо, адже для нас важливі інтереси фермерів".

Телуса також запитали про ризик накладення штрафних санкцій на Польщу, якщо вона порушить правила єдиного ринку. "Я більше не хочу слухати про загрозу штрафів для нас, поляків (...). Ми будемо проводити жорстку політику в інтересах поляків", - сказав він.

При цьому він заявив, що транзит зерна через Польщу буде здійснюватися. "Ми ведемо діалог з Україною, а також з Литвою і Латвією, щоб використовувати їхні порти", - зазначив він.

Як повідомлялося, переважна більшість держав-членів Європейського Союзу не підтримує продовження після 15 вересня ембарго на імпорт зерна з України, і в разі односторонніх кроків Польщі деякі країни можуть вдатись до контрзаходів.

Україна тверда у своїх вимогах про те, що ЄС має скасувати односторонні обмеження для українського експорту, і вважає, що Брюссель має домовитися з Польщею.

Про причини останнього ускладнення стосунків між Києвом та Варшавою читайте статті "ЄвроПравди": погляд із України та погляд із Польщі.

Також читайте статтю Дружба з "перекосами": яких змін чекає Польща у відносинах з Україною

www.eurointegration.com.ua

Архів журналу Віче

Віче №7/2016 №7
Реклама в журналі Інформація авторам Передплата
Останні новини

ЗМІ: Зеленський відвідає Британію та Ірландію Сьогодні, 13 липня

Глава МЗС Польщі прокоментував можливість збиття ракет РФ над Україною Сьогодні, 13 липня

Президент Чехії розповів, як до кінця року Україні доставлятимуть снаряди Сьогодні, 13 липня

В ОПУ заявили про плани щодо ратифікації Римського статуту до кінця року Сьогодні, 13 липня

У Нідерландах заявили, що розглядали варіант військового втручання у зону збиття MH17 Сьогодні, 13 липня

Вперше з 2008 року рішення саміту НАТО не згадало про вступ Грузії – євродепутат Сьогодні, 13 липня

Politico: У Європі приватно занепокоєні після обмовок Байдена на саміті НАТО Сьогодні, 13 липня

ЗМІ: Макрон наступного тижня прийме відставку прем’єра Франції Вчора, 12 липня

У Пентагоні повідомили про нову розмову Остіна з головою Міноборони Росії Вчора, 12 липня

ЗМІ: Британія поки не давала дозволу застосовувати Storm Shadow по території Росії Вчора, 12 липня