Ср, 16 серпня 2023

Пилові кліщі — можливе джерело алергенів у вашому домі

Захворювання, які викликають пилові кліщі. Поради, як позбутися пилових кліщів.

Пилові кліщі — це дрібні мікроорганізми (0,1-0,5 мм), які є звичайними мешканцями будинку. У середньому, в будинку може перебувати від кількох тисяч до десятків тисяч пилових кліщів. Вони мешкають у пилу, звідки й назва. Особливо кліщі люблять жити в м'яких меблевих виробах, килимах, постільній білизні, ковдрах. Пилові кліщі харчуються органічними речовинами, такими як змертвілі клітини шкіри та волосся людини і тварин.

Хоча самі по собі пилові кліщі не є небезпечними, краще не допускати збільшення їхньої кількості, бо через них у мешканців будинку може виникати низка проблем зі здоров'ям. Про них ми далі й розповімо, а також поговоримо про способи боротьби з пиловими кліщами.

Чим небезпечні пилові кліщі

Пилові кліщі не становлять прямої небезпеки. Вони самі по собі не кусаються, не переносять хвороби і не є паразитами в традиційному сенсі цього слова. Однак їхні ферменти та екскременти можуть викликати ряд проблем:

  • Алергічні реакції, такі як нежить, кашель, свербіж, почервоніння та подразнення очей.
  • Астма: алергени, які виділяють кліщі, можуть викликати запалення дихальних шляхів, що призводить до погіршення стану астми.
  • Дерматит: Контакт із пиловими кліщами може спричинити у деяких людей подразнення шкіри, почервоніння, свербіж і запалення. Цей стан відомий як алергічний дерматит.
  • Дихальні проблеми: Для осіб, які страждають на хронічні респіраторні захворювання, такі як бронхіт, пилові кліщі можуть погіршити ситуацію, спричинивши додаткові проблеми з диханням.

жінка з алергією

Тож, якщо ви схильні до алергії або маєте проблеми з дихальною системою, то варто подбати про те, щоб пилові кліщі не розплодилися у вашому домі.

Як боротися з пиловими кліщами

У співпраці з клінінговою компанією Гала Клін, ми написали для вас поради, які допоможуть зменшити кількість пилу в оселі, а отже і кількість пилових кліщів.

  1. Періть постільну білизну раз на тиждень, а наматрацник — раз на місяць.
  2. Провітрюйте приміщення щодня. Висока вологість і тепло сприяють розмноженню пилових кліщів. Тому однією зі стратегій боротьби з пиловими кліщами є підтримання сухості та провітрювання приміщень.
  3. Позбавтеся непотрібних речей. Особливо важливо зменшити кількість текстильних речей у домі, бо це одне з улюблених місць проживання пилових кліщів. Сюди належать подушки, килими, штори, м'які іграшки, одяг. Також бажано звільнити полиці від сувенірів і книг. Краще тримати їх у закритих шафах.
  4. Регулярно робіть вологе прибирання (особливо це буде ефективно, якщо ви будете використовувати дезінфікуючі засоби). Не забувайте про різні темні кути і щілини. Це улюблені місця пилових кліщів.
  5. Під час прибирання пилососьте усі м'які меблі та килими, навіть якщо вони не виглядають брудними.
  6. Переконайтеся, що система вентиляції у вашому домі працює справно, а також регулярно очищайте решітки та фільтри у вентиляційних отворах. 

жінка пилососить

Також періодично потрібно робити хімчистку матраца, килимів і м'яких меблів. Річ у тім, що з часом у тканині накопичується багато пилу й омертвілих клітин шкіри. Вичистити їх можна тільки за допомогою професійного обладнання. Тому потрібно хоча б раз на рік звертатися до клінінгової компанії.

Ці прості поради допоможуть тримати дім у порядку і звести до мінімуму ризики від пилових кліщів. Тож будьте здорові.

Архів журналу Віче

Віче №7/2016 №7
Реклама в журналі Інформація авторам Передплата
Останні новини

Зеленський: участь США в зустрічі "коаліції рішучих" – це сигнал від Трампа Сьогодні, 11 липня

Зеленський: є ідея, щоб послом у США був Умєров – і це вплине на уряд Сьогодні, 11 липня

Зеленський про нові санкції США та ЄС проти Росії: думаю, ми дуже близькі Сьогодні, 11 липня

Мерц: Німеччина готова придбати у США Patriot для України Вчора, 10 липня

"Це тероризм": Зеленський розповів про атаку РФ на Київ і закликав посилити ППО Вчора, 10 липня

Глава Єврокомісії оголосила про створення фонду відновлення України Вчора, 10 липня

Мерц закликав Україну не звертати зі шляху реформ, йдучи до ЄС Вчора, 10 липня

Дональд Туск: відновлення України неможливе без її перемоги у війні Вчора, 10 липня

Президентка Єврокомісії на URC оголосила про 4 млрд євро допомоги бюджету України Вчора, 10 липня

Україна отримала 1 млрд євро від ЄС за рахунок доходів з росактивів Вчора, 10 липня