Ср, 16 серпня 2023

Пилові кліщі — можливе джерело алергенів у вашому домі

Захворювання, які викликають пилові кліщі. Поради, як позбутися пилових кліщів.

Пилові кліщі — це дрібні мікроорганізми (0,1-0,5 мм), які є звичайними мешканцями будинку. У середньому, в будинку може перебувати від кількох тисяч до десятків тисяч пилових кліщів. Вони мешкають у пилу, звідки й назва. Особливо кліщі люблять жити в м'яких меблевих виробах, килимах, постільній білизні, ковдрах. Пилові кліщі харчуються органічними речовинами, такими як змертвілі клітини шкіри та волосся людини і тварин.

Хоча самі по собі пилові кліщі не є небезпечними, краще не допускати збільшення їхньої кількості, бо через них у мешканців будинку може виникати низка проблем зі здоров'ям. Про них ми далі й розповімо, а також поговоримо про способи боротьби з пиловими кліщами.

Чим небезпечні пилові кліщі

Пилові кліщі не становлять прямої небезпеки. Вони самі по собі не кусаються, не переносять хвороби і не є паразитами в традиційному сенсі цього слова. Однак їхні ферменти та екскременти можуть викликати ряд проблем:

  • Алергічні реакції, такі як нежить, кашель, свербіж, почервоніння та подразнення очей.
  • Астма: алергени, які виділяють кліщі, можуть викликати запалення дихальних шляхів, що призводить до погіршення стану астми.
  • Дерматит: Контакт із пиловими кліщами може спричинити у деяких людей подразнення шкіри, почервоніння, свербіж і запалення. Цей стан відомий як алергічний дерматит.
  • Дихальні проблеми: Для осіб, які страждають на хронічні респіраторні захворювання, такі як бронхіт, пилові кліщі можуть погіршити ситуацію, спричинивши додаткові проблеми з диханням.

жінка з алергією

Тож, якщо ви схильні до алергії або маєте проблеми з дихальною системою, то варто подбати про те, щоб пилові кліщі не розплодилися у вашому домі.

Як боротися з пиловими кліщами

У співпраці з клінінговою компанією Гала Клін, ми написали для вас поради, які допоможуть зменшити кількість пилу в оселі, а отже і кількість пилових кліщів.

  1. Періть постільну білизну раз на тиждень, а наматрацник — раз на місяць.
  2. Провітрюйте приміщення щодня. Висока вологість і тепло сприяють розмноженню пилових кліщів. Тому однією зі стратегій боротьби з пиловими кліщами є підтримання сухості та провітрювання приміщень.
  3. Позбавтеся непотрібних речей. Особливо важливо зменшити кількість текстильних речей у домі, бо це одне з улюблених місць проживання пилових кліщів. Сюди належать подушки, килими, штори, м'які іграшки, одяг. Також бажано звільнити полиці від сувенірів і книг. Краще тримати їх у закритих шафах.
  4. Регулярно робіть вологе прибирання (особливо це буде ефективно, якщо ви будете використовувати дезінфікуючі засоби). Не забувайте про різні темні кути і щілини. Це улюблені місця пилових кліщів.
  5. Під час прибирання пилососьте усі м'які меблі та килими, навіть якщо вони не виглядають брудними.
  6. Переконайтеся, що система вентиляції у вашому домі працює справно, а також регулярно очищайте решітки та фільтри у вентиляційних отворах. 

жінка пилососить

Також періодично потрібно робити хімчистку матраца, килимів і м'яких меблів. Річ у тім, що з часом у тканині накопичується багато пилу й омертвілих клітин шкіри. Вичистити їх можна тільки за допомогою професійного обладнання. Тому потрібно хоча б раз на рік звертатися до клінінгової компанії.

Ці прості поради допоможуть тримати дім у порядку і звести до мінімуму ризики від пилових кліщів. Тож будьте здорові.

Останні новини

Байден відмовляє Ізраїль від ударів по нафтових об’єктах Ірану Вчора, 05 жовтня

"Торгова війна" ЄС і Китаю, Молдову лякають путчем, рішення ЄС про сосиски: новини дня Вчора, 05 жовтня

Литва визнала Корпус вартових ісламської революції терористами і закликала ЄС брати приклад 04 жовтня

Оборонний бюджет Польщі на 2025 рік буде рекордним 04 жовтня

Фіцо мріє про "нормальні відносини з РФ" після війни в Україні 03 жовтня

Україна отримала систему Patriot від Румунії 03 жовтня

У Польщі вітають крок України в бік відновлення ексгумацій жертв Волинської трагедії 03 жовтня

Сибіга і Сікорський не мали у Варшаві офіційної зустрічі, але перетнулись на "дружню розмову" 02 жовтня

У Франції відхилили ініціативу ультралівих щодо імпічменту Макрону 02 жовтня

Суд ЄС підтвердив законність заборони на юридичні послуги для російських компаній 02 жовтня