Сб, 03 червня 2023

Лукашенко: Треба було "вирішити українське питання" у 2014-15, це наша єдина помилка

Білоруський диктатор Александр Лукашенко заявив, що запобігти повномасштабній війні Росії проти України могло б "вирішення цього питання" у 2014-2015 роках, коли в Києва "не було ні армії, ні готовності".

Білоруський диктатор Александр Лукашенко заявив, що запобігти повномасштабній війні Росії проти України могло б "вирішення цього питання" у 2014-2015 роках, коли в Києва "не було ні армії, ні готовності".

Як пише "Європейська правда" з посиланням на БелТА, таке Лукашенко мовив на засіданні засідання Ради керівників органів безпеки і спеціальних служб держав-учасниць СНД.

Самопроголошений президент Білорусі заявив, що "абсолютно згоден" із Владіміром Путіним у тому, що "не ми починали" війну в Україні, а вона взагалі "почалася задовго до 2014 року".

"Ми бачили все, що тут відбувалося: той "коричневий" переворот, який стався, і до чого Україну підводять. Бачили, хто був в авангарді", - сказав він, звинувативши українську владу в тому, що вона не забезпечила мирне співжиття людей.

За словами Лукашенка, якби повномасштабна війна не почалась трохи більш як рік тому, це б почалося завтра, але в гірших умовах для Росії та Білорусі.

"Усе до цього йшло. Єдина, напевно, наша помилка, що ми не розв'язали це питання у 2014-2015 роках, коли не було ні армії в України, ні готовності. .. Усі хотіли мирно якось урегулювати. А вони за цей час створювали боєздатні збройні сили", - зазначив він.

Самопроголошений президент Білорусі не вперше вдається до відверто антиукраїнських заяв та дій. Ще у липні минулого року Лукашенко заявив, що він де-факто й так визнав утворення "ЛНР" і "ДНР", а також анексію Криму Росією, і в разі необхідності видасть відповідний указ. А восени минулого року також була підписана угода про співпрацю між Мінськом та Севастополем.

Навесні 2023-го після зустрічі Лукашенка з донецьким гауляйтером Денисом Пушиліним Україна відкликала посла Ігоря Кизима для консультацій.

Читайте також: Квиток в один кінець: чому посол України не має повертатися до Білорусі Лукашенка.

www.eurointegration.com.ua

Архів журналу Віче

Віче №7/2016 №7
Реклама в журналі Інформація авторам Передплата
Останні новини

Зеленський подякував Польщі за рішення, яке наблизить передачу F-16 Вчора, 19 липня

Прем'єр Британії обіцяє Зеленському подвоїти зусилля з підтримки України Вчора, 19 липня

CNN: Трамп і Зеленський запланували телефонну розмову на п’ятницю Вчора, 19 липня

Зберігання зброї у воєнний час: що потрібно знати власникам Вчора, 19 липня

Виставкові стенди міжнародних компаній знову будуть присутні на виставках в Україні Вчора, 19 липня

Зеленський застеріг від "мирних перемовин" за спиною України, натякнувши на Орбана 18 липня

ЗМІ дізналися про вміст наступного оборонного пакета Франції для України 18 липня

Урсулу фон дер Ляєн переобрали головою Єврокомісії 18 липня

Литва остаточно виходить з конвенції про касетні боєприпаси 18 липня

Зеленський прибув до Британії: анонсував зустріч із королем і новим прем'єром 18 липня