03 червня

Лукашенко: Треба було "вирішити українське питання" у 2014-15, це наша єдина помилка

Білоруський диктатор Александр Лукашенко заявив, що запобігти повномасштабній війні Росії проти України могло б "вирішення цього питання" у 2014-2015 роках, коли в Києва "не було ні армії, ні готовності".

Білоруський диктатор Александр Лукашенко заявив, що запобігти повномасштабній війні Росії проти України могло б "вирішення цього питання" у 2014-2015 роках, коли в Києва "не було ні армії, ні готовності".

Як пише "Європейська правда" з посиланням на БелТА, таке Лукашенко мовив на засіданні засідання Ради керівників органів безпеки і спеціальних служб держав-учасниць СНД.

Самопроголошений президент Білорусі заявив, що "абсолютно згоден" із Владіміром Путіним у тому, що "не ми починали" війну в Україні, а вона взагалі "почалася задовго до 2014 року".

"Ми бачили все, що тут відбувалося: той "коричневий" переворот, який стався, і до чого Україну підводять. Бачили, хто був в авангарді", - сказав він, звинувативши українську владу в тому, що вона не забезпечила мирне співжиття людей.

За словами Лукашенка, якби повномасштабна війна не почалась трохи більш як рік тому, це б почалося завтра, але в гірших умовах для Росії та Білорусі.

"Усе до цього йшло. Єдина, напевно, наша помилка, що ми не розв'язали це питання у 2014-2015 роках, коли не було ні армії в України, ні готовності. .. Усі хотіли мирно якось урегулювати. А вони за цей час створювали боєздатні збройні сили", - зазначив він.

Самопроголошений президент Білорусі не вперше вдається до відверто антиукраїнських заяв та дій. Ще у липні минулого року Лукашенко заявив, що він де-факто й так визнав утворення "ЛНР" і "ДНР", а також анексію Криму Росією, і в разі необхідності видасть відповідний указ. А восени минулого року також була підписана угода про співпрацю між Мінськом та Севастополем.

Навесні 2023-го після зустрічі Лукашенка з донецьким гауляйтером Денисом Пушиліним Україна відкликала посла Ігоря Кизима для консультацій.

Читайте також: Квиток в один кінець: чому посол України не має повертатися до Білорусі Лукашенка.

www.eurointegration.com.ua

Останні новини

Польща шантажує зброєю, Зеленський у Конгресі США, шведські танки для ЗСУ: новини дня Сьогодні, 22 вересня

Зеленський – конгресменам: "Якщо ми не отримаємо допомоги, то програємо війну" Сьогодні, 22 вересня

Зеленський зустрівся з главою Пентагону Сьогодні, 22 вересня

Президент Литви зустрівся з лідерами України і Польщі, закликав владнати розбіжності Вчора, 21 вересня

Оренда однокімнатних квартир у Вроцлаві. З чого почати? Вчора, 21 вересня

Зеленський на зустрічі з Шольцом обговорив першочергові потреби сил оборони України Вчора, 21 вересня

Повний Посібник З Бонусів Безкоштовних Обертань Вчора, 21 вересня

Співагент України розповіла, що Київ вважатиме перемогою за позовом до Гааги про "геноцид" Вчора, 21 вересня

Албанія офіційно підтримала євроатлантичну інтеграцію України Вчора, 21 вересня

Зеленський у Радбезі ООН назвав дві обов’язкові умови завершення війни Вчора, 21 вересня