22 травня

У НАТО обговорюють "гарантії безпеки" для України за аналогією з Ізраїлем – WSJ

Ключові держави-члени Північноатлантичного альянсу попередньо підтримали ідею надання Україні гарантій безпеки до набуття членства на основі Київського безпекового договору (Kyiv Security Compact).

Ключові держави-члени Північноатлантичного альянсу попередньо підтримали ідею надання Україні гарантій безпеки до набуття членства на основі Київського безпекового договору (Kyiv Security Compact).

Як пише "Європейська правда", про це йдеться в матеріалі The Wall Street Journal.

Концепція, пов’язана з подальшим членством України в НАТО, ґрунтується на основі Київського безпекового "компакту", запропонованого у вересні 2022 року робочою групою на чолі з керівником Офісу президента Андрієм Єрмаком і колишнім генеральним секретарем Альянсу Андерсом Фогом Расмуссеном.

В інтерв’ю WSJ президент Польщі Анджей Дуда розповів, що західні союзники України підтримують безпекову угоду "в ізраїльському стилі", й "дискусії щодо цього тривають просто зараз" - зокрема й під час візиту президента США Джо Байдена до Варшави в лютому.

За словами західних посадовців, з якими спілкувався WSJ, подібна угода для України могла б вплинути на хід війни з Росією, перешкодивши намірам Владіміра Путіна затягнути її в надії підірвати політичну підтримку України у США та окремих країнах Європи.

Американський посадовець на умовах анонімності підтвердив виданню, що обговорення "ізраїльської моделі" безпеки для України ведуться, але конкретики наразі немає.

Але високопосадовці в кількох європейських столицях, зокрема Парижі і Берліні, розповіли, що вони загалом згодні з планом, який передбачає "низку двосторонніх гарантій у межах багатосторонньої домовленості".

Крім того, представники НАТО, України та інших країн заявили виданню, що очікують побачити серед учасників договору про гарантії безпеки для Києва США, Велику Британію, Німеччину й Францію.

Як відомо, президент Володимир Зеленський наполягає, що Україна не погоджуватиметься на альтернативні пропозиції, які могли б замінити її членство в НАТО. Україну не влаштує жодне інше рішення саміту НАТО у Вільнюсі в липні, окрім реальних кроків щодо її членства в Альянсі, заявляв глава МЗС Дмитро Кулеба.

Читайте також: Без ПДЧ та Бухареста. Чому українські політики мають забути про минуле у питанні вступу до НАТО

www.eurointegration.com.ua

Останні новини

Швейцарські праві у парламенті заблокували 5 млрд євро гуманітарної допомоги Україні Вчора, 08 червня

Лукашенко звинуватив у підриві Каховської ГЕС Україну  Вчора, 08 червня

Україна домовилась з ОЕСР про чотирирічну програму співпраці Вчора, 08 червня

Українські депутати влаштували першу розмову Тихановської та полку Калиновського Вчора, 08 червня

413 млрд євро на сім років. У парламенті Франції підтримали рекордне збільшення витрат на оборону Вчора, 08 червня

Україна готова до контрнаступу, але боротьба буде тривалою – генерал Міллі 07 червня

Суд ЄС відхилив позов соратника Лукашенка, який вимагав скасувати санкції 07 червня

Президент Сербії не проти постачання боєприпасів до України 07 червня

ЄС готовий надати допомогу після підриву Каховської ГЕС – Кулеба поговорив із Боррелем 07 червня

NBC: США схиляються до причетності РФ до підриву Каховської ГЕС 07 червня