25 березня

Кулеба і глава МЗС Литви обговорили підготовку саміту НАТО у Вільнюсі: йшлося про членство України

Міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба на зустрічі з литовським колегою Габріеліусом Ландсбергісом у Києві обговорив підготовку до саміту НАТО, який відбудеться у Вільнюсі влітку.


Фото: www.eurointegration.com.ua

Міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба на зустрічі з литовським колегою Габріеліусом Ландсбергісом у Києві обговорив підготовку до саміту НАТО, який відбудеться у Вільнюсі влітку.

Про це Кулеба розповів на спільному з Ландсбергісом брифінгу в п’ятницю, повідомляє кореспондент "Європейської правди".

Міністр зауважив, що найкращим стратегічним рішенням повернення миру і стабільності в Європу буде членство України в НАТО - повноцінне, беззастережне і безумовне.

За його словами, амбіція України полягає у тому, щоб на саміті у Вільнюсі якнайдалі просунутися до досягнення цієї мети.

"Якби нас прямо прийняли в НАТО у Вільнюсі на саміті, це було б взагалі історично. Але навіть якщо ми зробимо вагомий крок до членства, ми вже вважатимемо це досягненням", - сказав Кулеба.

Тому, за його словами, на зустрічі з Ландсбергісом він детально обговорив підготовку саміту.

"Не буде перебільшенням сказати, що доля Європи та колективної безпеки сьогодні вирішується на полі бою в Україні… Досвід показав, що лише колективна безпека може вберегти Європу від війни", - зауважив глава МЗС України.

Президент України Володимир Зеленський вважає, що на саміті Альянс має запропонувати подальші кроки для членства України - зокрема, стратегічні гарантії безпеки на її шляху євроатлантичної інтеграції.

В Офісі президента своєю чергою сподіваються, що на саміті НАТО у липні Україна отримає безпекові гарантії.

Саміт НАТО у Вільнюсі відбудеться 11-12 липня.

Дивіться також: Домовленість про вступ України до НАТО. Коли її чекати, якою вона буде? Детальний розбір

www.eurointegration.com.ua