Сербія має продемонструвати свою прихильність до політики та стандартів ЄС та переглянути свої відносини з Росією у сфері економіки, оборони та інформації.
Сербія має продемонструвати свою прихильність до політики та стандартів ЄС та переглянути свої відносини з Росією у сфері економіки, оборони та інформації.
Про це йдеться у звіті, який має бути схвалений на початку цього тижня комітетом із зовнішньої політики Європейського парламенту, повідомляє "Європейська правда" з посиланням на Euractiv.
Комітет проголосує за проєкт документа на слуханнях 13 по 14 червня, після чого у липні щодо нього проголосують депутати Європарламенту.
Проект, що ґрунтується на звіті Єврокомісії за 2021 рік, був доповнений численними поправками.
Що стосується прогресу Сербії на шляху до членства в ЄС, комітет пише, що він залежить від того, як Сербія просунеться у виконанні глав про верховенство права та основні права.
Комітет наголошує, що повне узгодження із зовнішньою політикою, політикою безпеки та оборони ЄС, включаючи санкції проти Росії, і прогрес у нормалізації відносин із Косовом, також мають вирішальне значення.
У звіті Єврокомісії, на якому базується проєкт документа, зазначено, що Сербія є однією з небагатьох європейських держав, яка не приєдналася до міжнародних санкцій проти Росії.
Звіт також закликав нову владу Сербії продемонструвати "справжню і недвозначну відданість цінностям, стандартам та правилам ЄС".
Сербія також має терміново узгодити позиції та рішення ЄС щодо зовнішньої та безпекової політики, включаючи санкції проти окремих осіб, груп та організацій з Росії та Білорусі, а також переглянути свою економічну співпрацю з Росією, наголошується в документі.
Депутати також висловилять жаль з приводу того, що рейси Белград-Москва продовжували виконуватись у звичайному режимі, тоді як ЄС закрив свій повітряний простір для російських літаків.
Нещодавно переобраний на пост президента Александр Вучич скаржився, що Сербія стикається зі зростаючим тиском з усіх боків через відмову ввести санкції проти Росії, але ясно дав зрозуміти, що не планує змінювати курс.
Вучич натомість зміцнив зв'язки Сербії з Росією, нещодавно погодившись на всеосяжну газову угоду саме в той момент, коли ЄС проголосував за ембарго на російську нафту.
Архів журналу Віче
![]() |
№7 |
Реклама в журналі Інформація авторам Передплата |
ЗМІ: Німеччина хоче укласти зі США угоду про Patriot для України
Україна отримає 76 млн євро на євроколію від Львова до польського кордону
Україна викликала на розмову посла Угорщини
Зеленський обговорить з Трампом поновлення постачання зі США ракет до Patriot
Зеленський: Україна домовилася з кількома компаніями США про спільне виробництво БПЛА
Фон дер Ляєн: у відповідь на призупинення допомоги Україні від США ЄС посилить підтримку
Швеція виділяє кошти на нові стволи для установок Archer для України
Зеленський прибув до Данії
Джонні24 онлайн: популярні слоти та бонуси
Допомога на поховання на підприємстві: як отримати у 2025