Колишня радниця ексглави дипломатії ЄС Федеріки Могеріні та чинного топ-дипломата Жозепа Борреля Наталі Точчі вважає, що Європейський Союз повинен надати Україні статус кандидата на вступ до ЄС
Колишня радниця ексглави дипломатії ЄС Федеріки Могеріні та чинного топ-дипломата Жозепа Борреля Наталі Точчі вважає, що Європейський Союз повинен надати Україні статус кандидата на вступ до ЄС - в іншому разі блок припуститься грубої помилки, що стане перемогою Путіна.
Про це Точчі пише у своєму аналізі, який стосується України та Молдови, повідомляє "Європейська правда".
Точчі підкреслює, що Європейська рада наприкінці червня має визнати Україну, а також Молдову кандидатами у члени ЄС.
"Зробити це буде стратегічною перемогою, а не зробити - грубою помилкою. Пошук вигадок (наприклад, статус потенційного кандидата) означатиме останнє", - вважає Точчі, італійський політолог та експерт з міжнародних відносин.
Вона наголошує, що надання Україні кандидатського статусу є ключовим з точки зору символізму, але самого символізму замало. Україні також мають бути надані конкретні переваги у короткостроковій перспективі, такі як вступ до Європейської економічної зони.
"Відмова від кандидатства (або пропозиція порожньої альтернативи - статусу потенційного кандидата) стане символічним фіаско для України та ЄС, а також приголомшливою символічною перемогою для Путіна.
Поряд із визнанням повного статусу кандидата не менш важливою є необхідність супроводжувати процес приєднання конкретними перевагами у короткостроковій перспективі. Тут не потрібно винаходити велосипед через поняття європейської політичної та геополітичної спільнот.
Існують конкретні формули, такі як Європейська економічна зона, які довели свою ефективність як сходинки до повноправного членства в ЄС. Війна в Україні дає змогу відродити розширення", - вважає Наталі Точчі, додаючи, що процес розширення ЄС на Західні Балкани повинен бути відновлений завдяки заявкам нових країн на членство.
Точчі заявляє, що пропозиція від ЄС для України чіткого і конкретного шляху до членства в ЄС є імперативом не лише для припинення війни, а й для того, щоб вона не вибухнула знову в майбутньому.
Як відомо, наступного тижня очікується висновок Єврокомісії щодо заявок на вступ до ЄС України, Грузії та Молдови. Червневий саміт Євроради відбудеться 23-24 червня.
Дивіться також: Україна - кандидат на членство в ЄС? Головні виклики та перепони до нового статусу.
Архів журналу Віче
![]() |
№7 |
Реклама в журналі Інформація авторам Передплата |
Зеленський: участь США в зустрічі "коаліції рішучих" – це сигнал від Трампа
Зеленський: є ідея, щоб послом у США був Умєров – і це вплине на уряд
Зеленський про нові санкції США та ЄС проти Росії: думаю, ми дуже близькі
Мерц: Німеччина готова придбати у США Patriot для України
"Це тероризм": Зеленський розповів про атаку РФ на Київ і закликав посилити ППО
Глава Єврокомісії оголосила про створення фонду відновлення України
Мерц закликав Україну не звертати зі шляху реформ, йдучи до ЄС
Дональд Туск: відновлення України неможливе без її перемоги у війні
Президентка Єврокомісії на URC оголосила про 4 млрд євро допомоги бюджету України
Україна отримала 1 млрд євро від ЄС за рахунок доходів з росактивів