Пт, 13 травня 2022

Україна може бути в ЄС швидше, ніж за 10 років - Клімкін

Колишній міністр закордонних справ Україні Павло Клімкін вважає реальним шанс для Україні вступити до ЄС менше ніж за 10 років.

Колишній міністр закордонних справ Україні Павло Клімкін вважає реальним шанс для Україні вступити до ЄС менше ніж за 10 років.

Таку думку він висловив в інтерв’ю "Європейській правді".

"Я це пояснював одному німецькому колезі, який зараз в коаліції. Він мені: "Ні-ні, не вийде, от подивись, я схему намалюю". Я відповів: "Все, припиняємо малювати схеми і просто побудуємо проєкт "Україна в ЄС менше, ніж за 10 років". Він погодився, що це, можливо, є правильним шляхом", - сказав Клімкін.

Ексглава МЗС підкреслив, що в ключових європейських столицях розуміння, що Україна має стати членом ЄС, стало в рази більше, ніж було до війни, але цього ще недостатньо.

"Тому зараз буде багато маніпуляцій про "замінники членства", на кшталт таких, як Макрон пропонує - об’єднати Британію, Україну, когось ще… Хоча в Лондоні з цього сміються", - зауважив Павло Клімкін.

Він назвав такі ідеї "трохи смішними", відзначивши, що "замінники" членства України в ЄС можуть призвести до того, що "єдиної Європи може взагалі не бути".

Як повідомлялося, глави держав та урядів країн ЄС обговорять заявку України на вступ до Європейського Союзу на саміті у червні.

Дивіться інтерв’ю повністю: Клімкін: чому Байден не підписував ленд-ліз, що зміниться на фронті, як вступити до ЄС за 10 років

www.eurointegration.com.ua