Пт, 13 травня 2022

Основні види аудиту контекстної реклами

Аудит контекстної реклами допомагає оцінити якість медіапланування, дізнатися, наскільки грамотно налаштована кампанія та підібрано стратегію управління ставками

Аудит контекстної реклами – це перевірка її якості, ефективності та коректності налаштувань. Попри те, що деякі контекстологи не вважають аудит рекламної кампанії обов'язковим процесом у своїй роботі, його важливо проводити регулярно незалежно від сфери бізнесу. Такі перевірки дозволяють виявляти технічні помилки та проблеми, що перешкоджають досягненню цільових показників, знаходити точки зростання для підвищення віддачі від реклами.

Для чого потрібен аудит Google Ads можна дізнатись тут adwservice.com.ua/audit-reklamnoj-kampanii, а про те, і які його види існують читайте в цій статті.

Для чого необхідний аудит рекламної кампанії?

Аудит контекстної реклами допомагає оцінити якість медіапланування, дізнатися, наскільки грамотно налаштована кампанія та підібрано стратегію управління ставками, чи правильно інтегровані сервіси аналітики та чи достатньо даних збирається ними для проведення повномасштабного аналізу.

Після проведення перевірки спеціаліст видає рекомендації, правильне дотримання яких сприяє:

  • зростанню CTR та зниженню вартості кліка;
  • підвищенню показника конверсії та зменшення вартості цільової дії;
  • ефективнішому витрачанню рекламного бюджету.

Які бувають види аудиту?

Аудит рекламної кампанії

Залежно від рівня доступу до облікового запису, наданого спеціалісту, а також обсягу витрачених ним зусиль, аудит буває:

  1. Холодним. Аналізуються лише відкриті дані, без переходу до кабінету рекламодавця. Перевіряються оголошення безпосередньо у пошуковій видачі, аналізується семантика з використанням сторонніх інструментів. В результаті такого аудиту реклами Google виявляються орфографічні помилки в текстах та нерелевантні посадкові сторінки. Аудитор може відзначити відсутність швидких посилань та розширень в оголошеннях.
  2. За системами аналітики. Для перевірки аудитор повинен отримати доступ до статистики Google Analytics. Результатом аудиту може стати виявлення серйозних помилок у налаштуванні та оптимізації реклами у разі їх наявності. Додатково контролюється ефективність параметрів геотаргетингу, оцінюється поведінка відвідувачів залежно від типу використовуваних ними пристроїв, коректність створених UTM-міток та ін.
  3. Комплексним. Фахівець, який виконує такий аудит, повинен мати гостьовий доступ не тільки до статистичних звітів, але й до облікового запису рекламодавця в Google Ads. Результати проведеної перевірки оформлюються як складного багаторівневого звіту, що дозволяє побачити повну картину. Документ обов'язково описує рішення, які допоможуть оптимізувати рекламну кампанію та підвищити її ефективність.