Росія висунула до НАТО вимогу не розширюватися і не приймати до Альянсу нових східних членів, але бажання цих країн - у тому числі України - приєднатись до НАТО є результатом дій самої Росії.
Росія висунула до НАТО вимогу не розширюватися і не приймати до Альянсу нових східних членів, але бажання цих країн - у тому числі України - приєднатись до НАТО є результатом дій самої Росії.
Як повідомляє "Європейська правда", про це міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба сказав в інтерв’ю німецькому Bild.
"НАТО - це оборонний альянс, і він не тягне жодну країну до свого складу примусово. Парадокс в тому, що саме дії Росії мотивують сусідні з нею країни прагнути колективної безпеки в НАТО. Протягом десятиліть Росія створювала пояс конфліктів вздовж своїх кордонів і в тій чи іншій формі підривала безпеку майже всіх сусідніх країн. Якщо Путін хоче знати, чому його сусіди прагнуть вступити в НАТО, йому достатньо подивитися в дзеркало", - наголосив Дмитро Кулеба.
Він підкреслив, що рішення про вступ до Альянсу має приймати тільки країна, про яку йдеться, і 30 держав-союзників, і Україна свій вибір давно зробила.
Дмитро Кулеба зауважив, що під час серії останніх переговорів євроатлантична спільнота показала Росії, що вона непохитно стоїть на боці України і нелегітимні російські ультиматуми відхилили.
"Росії не вдалося розділити Захід, розмовляючи зі США через голови України та загалом Європи. .. Нині важливо, що буде відбуватися далі", - зазначив він.
За його словами, якщо у Кремлі справді не планують нових військових дій, як стверджують публічно, то мають продовжити діалог в усталених форматах.
Дмитро Кулеба в інтерв'ю також наголосив, що президент РФ Владімір Путін розуміє тільки мову сили і зупиняється тільки там, де його зупиняють.
Детальніше про підсумки перемовин цього тижня - у статті У НАТО сказали "ні": що змінили та які наслідки матимуть переговори Заходу з РФ.
Дивіться також нове відео від ЄвроПравди - Русофобія у Казахстані, програш в НАТО. Чого чекати від Росії після цього тижня?
Підписуйтеся на Telegram-канал "Європа тут" з найцікавішим від ЄвроПравди.
Архів журналу Віче
![]() |
№7 |
Реклама в журналі Інформація авторам Передплата |
Свириденко: США та Україна хочуть підписати "угоду про безпілотники"
Радник Орбана заявив, що Україну "не просили воювати" з Росією від імені Угорщини
ЄС остаточно схвалив один із "найжорстокіших" пакетів санкцій проти Росії
Орбан лякає, що 20-25% бюджету ЄС підуть Україні
Посли ЄС затвердили 18-й пакет санкцій ЄС проти РФ
ЗМІ: Британія може приєднатися до закупівель зброї у США для України
Словаччина та Мальта обіцяють зняти вето з 18-го пакета санкцій ЄС проти РФ
Посли ЄС в Брюсселі можуть ухвалити 18-й пакет санкцій ЄС проти РФ зранку 18 липня
МЗС обурене санкціями Угорщини проти українських військових посадовців
Джерела: Рада ЄС 18 липня не голосуватиме за 18-й пакет санкцій ЄС проти Росії