Якщо МВФ не надасть Україні кредит до вересня, видатки державного бюджету будуть скорочені, проте шанси отримати кошти досить високі.
Якщо МВФ не надасть Україні кредит до вересня, видатки державного бюджету будуть скорочені, проте шанси отримати кошти досить високі.
Про це в інтерв'ю "РБК-Україна" заявив радник президента з економічних питань Олег Устенко.
"З програмою МВФ пережити цей рік, вийти оновленими і стати на шлях сталого економічного зростання набагато легше.
Чому програма важлива в цьому році? У нас є два пікових місяця з виплат держборгу - березень і вересень. У цьому році потрібно повернути 600 млрд гривень боргу, з них 150 млрд гривень - відсотки. Березень ми пройшли, до вересня готуємося, там буде більше виплата", - розповів Устенко.
"Важливо, щоб Рада впоралася зі своїм завданням вчасно. Інакше доведеться задіяти план Б", - підкреслив він.
За словами Устенка, якщо законопроєкти, необхідні для перегляду програми з МВФ, не будуть проголосовані вчасно, тоді потрібно відразу ж починати підготовку до перегляду бюджету.
"Потрібно буде вирішувати питання, де можна заощадити, доведеться переглянути витрати. Необхідно бути готовими до виходу на зовнішні ринки і позичати під більш високі відсотки, чого, звичайно, не хотілося б", - додав радник Зеленського.
"Підкреслю, що шанси на те, що ми встигнемо все в строк і отримаємо фінансування МВФ, досить високі. Точно вище, ніж 50%", - запевнив він.
Нагадаємо:
Міністр фінансів Сергій Марченко допускає перегляд держбюджету-2021 за умови відсутності співпраці з МВФ, при цьому збереження такої співпраці залишається ключовим сценарієм для Мінфіну.
Україна і МВФ можуть досягти домовленостей на рівні staff level agreement у найближчі 2 місяці, заявив міністр фінансів Сергій Марченко.
З огляду на тривалий перебіг перемовин з МВФ, Україна може орієнтуватися на два транші, та про обсяги наразі не йдеться, заявив голова НБУ Кирило Шевченко.
У Мінфіні бачать прогрес у перемовинах з Міжнародним валютним фондом та наближаються до порозуміння з Фондом у деяких питаннях.
Міністр фінансів Сергій Марченко розповів, які кроки потрібно зробити Україні для продовження програми співпраці з Міжнародним валютним фондом.
Міністр фінансів Сергій Марченко заявив, що для відновлення співпраці з МВФ Україна має повернутись до своїх зобов'язань перед Фондом.
Наразі неможливо передбачити терміни завершення першого перегляду програми stand by - все залежатиме від прогресу у дискусіях щодо визначених програмою умов та зобов’язань, заявив голова представництва МВФ в Україні Йоста Люнгман.
Місія МВФ у найближчі декілька місяців продовжить перемовини з Україною щодо першого перегляду програми stand by, обговорюватимуть реформи та стабільність у фінансовому секторі.
Раніше голова партії "Слуга народу" заявляв, що місія Міжнародного валютного фонду має запрацювати в Україні у квітні цього року, після того, як втратить силу встановлена урядом гранична ціна (6,99 грн) на газ для населення.
Читайте також: МВФ поїхав, але ви тримайтеся: чому Україна не отримала грошей та у що це виллється
Архів журналу Віче
![]() |
№7 |
Реклама в журналі Інформація авторам Передплата |
Наступна зустріч "формату Рамштайн" відбудеться у межах 10 днів
FT: Європа поки скептична до зміни риторики Трампа щодо РФ і Путіна
Сибіга закликав США та ЄС вдарити по РФ санкціями після масованої атаки на Україну
Рубіо пояснив заяву Трампа про зброю для України за рахунок НАТО
Словаччина продовжує блокувати 18-й пакет санкцій ЄС проти РФ
Спецпосланець Трампа їде до України: візит триватиме тиждень
Трамп каже, що домовився, аби за американську допомогу Україні платив НАТО
Зеленський: участь США в зустрічі "коаліції рішучих" – це сигнал від Трампа
Зеленський: є ідея, щоб послом у США був Умєров – і це вплине на уряд
Зеленський про нові санкції США та ЄС проти Росії: думаю, ми дуже близькі