№3, лютий 2008

Секундомір увімкнено...Секундомір увімкнено...

Дніпропетровськ – одне з міст України, котрому довірено приймати футбольні матчі чемпіонату Європи 2012 року. Про те, як сьогодні мегаполіс готується до цього відповідального турніру, наша розмова з міським головою Іваном КУЛІЧЕНКОМ:

– Секундомір увімкнено, час пішов. І сталося це торік 18 квітня, коли президент Європейського футбольного союзу Мішель Платіні витягнув із конверта аркуш, де було написано «Польща – Україна».

Утім, Дніпропетровськ іще до офіційного оголошення результатів голосування на право проведення Євро-2012 активно готувався до цієї події. Я від самого початку вірив і підтримував ідею проведення чемпіонату Європи в Україні. Бо це не лише спортивне свято, а й крок у майбутнє держави в цілому і нашого міста зокрема. Рано чи пізно це мало статися. Не хвалитимуся, та, можливо, саме така позиція місцевої влади багато в чому вплинула на результати голосування в Кардіффі. Адже ми вже мали що показати високим футбольним експертам, котрі побували в Дніпропетровську напередодні цієї знакової для України події.

Сьогодні в центрі міста вже є перший в країні красень-стадіон європейського гатунку вартістю 65 мільйонів євро. Збудовано його за недержавні кошти замовником (футбольний клуб «Дніпро»). Ця сучасна спортивна арена вміщає 31 тисячу вболівальників. На стадіоні встановлено два величезні екрани по 60 квадратних метрів кожен, тож глядачі матимуть змогу побачити найдетальніші нюанси футбольних баталій з будь-якого місця на трибунах. До речі, матчі на новому стадіоні розпочнуться водночас зі стартом весняного етапу чемпіонату України 2008 року. А наразі тут тривають оздоблювальні роботи та благоустрій прилеглої території, будується пішохідний бульвар, який носитиме ім’я легендарного для нашого міста тренера Євгена Кучеревського.

– Виграшно й те, що стадіон – у центрі міста, від нього до найвіддаленішого готелю можна дістатися навіть пішки за якихось п’ятнадцять-двадцять хвилин...

– А недавню делегацію УЄФА цікавив, насамперед, не сам стадіон, а так звана «зона накопичення» вболівальників і схеми підвозу глядачів на матчі. Так з’явилася ідея створити зовсім неподалік від стадіону футбольний парк, де вболівальники могли б поспілкуватися, дізнатися про всі турнірні новини, посидіти й розважитись у спеціальному кафе. Найближчим часом виконком міської ради вирішить питання фінансування реконструкції парку, і вже нинішнього року на День міста ми його обов’язково відкриємо. До речі, навіть назва парку сама по собі придумалася – «ДнЄпро-2012». На мою думку, звучить непогано.

А щодо транспортних проблем, то, впевнений, європейські вболівальники не відчують незручностей ані в аеропорту, ані на залізничному вокзалі. Розроблено спеціальну програму, що фінансуватиметься з державного бюджету. Інша справа – міський транспорт. Нам потрібно оновити майже весь трамвайно-тролейбусний парк. За рахунок міського бюджету виконати це нереально, потрібна допомога держави. Між іншим, за новими трамваями далеко їздити не треба – сьогодні в Дніпропетровську проходить обкатку трисекційна машина, виготовлена в цехах «Південмашу» українсько-чеським підприємством «Татра-ЮГ». Цей трамвай відповідає всім європейським вимогам. Конструктори потурбувалися і про людей з обмеженими можливостями: одна з секцій трамваю має знижену платформу.

– Іване Івановичу, однією з вимог УЄФА до організаторів футбольного свята є гарантії безпечного проживання, відпочинку та здоров’я уболівальників.

– Міською владою вже розроблено план будівництва готелів у Дніпропетровську. Інвесторам запропоновано вісім земельних ділянок, розташовоних неподалік від стадіону. Тож, гадаю, до існуючої мережі готелів через кілька років додадуться нові, сучасні. Працюємо й над реконструкцією студентських гуртожитків. Адже не кожному вболівальникові по кишені мешкати в п’ятизіркових апартаментах. Згоду на капітальний ремонт гуртожитків вже дали національний і транспортний університети, ведемо переговори з інститутом фізкультури. Переконаний, ніхто з уболівальників не залишиться в Дніпропетровську просто неба.

Передбачено й організацію дозвілля, відпочинку, туристичних маршрутів. А ще плануємо будівництво зоопарку в Тонельній балці, вже майже затверджено всю документацію на зведення на житловому масиві Червоний Камінь поблизу Дніпра сучасного аквапарку... Одним словом, подивитися буде що й відпочити буде де.

Звісно, подбали й про медицину. Додатково на території сьомої міської лікарні спорудимо сучасний лікувальний заклад на 250 ліжок. Це міська влада робитиме разом із Дніпропетровською медичною академією.

За скромними підрахунками, як відомо, підготовка й організація заходів Євро-2012 обійдеться в суму понад три мільярди гривень.

– Як планується фінансувати все намічене?

– Звичайно, частина надійде з державного бюджету. Є також великі надії і на інвесторів. Адже наше місто займає стратегічно вигідне географічне положення, має могутній промисловий і науково-технічний потенціал, відзначається соціальною та політичною стабільністю, швидким розвитком споживчого ринку, наявністю кваліфікованої робочої сили. Та й на бюджет міста ляже неабиякий тягар. Тому було б доречно п’ять років на державному рівні не вилучати до бюджету вирівнювання власні доходи міст, які прийматимуть чемпіонат. Можна було б подумати і над тим, щоб залишати місту 100 відсотків від податку на транспортні засоби та відрахування за забруднення навколишнього середовища тощо.

Лише за умови, якщо ми працюватимемо з державою як партнери, як однодумці, зможемо отримати від Євро-2012 економічний і соціальний ефект.

Архів журналу Віче

Віче №11/2016 №11
Реклама в журналі Інформація авторам Передплата
Останні новини

Польща проситиме відновити дозвільну систему для українських перевізників - Моравецький Сьогодні, 30 листопада

Глава МЗС Австрії похвалив запрошення Лаврова на зустріч ОБСЄ: "Не треба боятися діалогу" Сьогодні, 30 листопада

Уряд Польщі каже про домовленість із перевізниками щодо блокади кордону з Україною Сьогодні, 30 листопада

РФ вперше не обрали до Виконавчої ради Організації із заборони хімічної зброї Сьогодні, 30 листопада

Єдиний шлях врятувати ОБСЄ – перезапуск організації без РФ, наполягає Кулеба Вчора, 29 листопада

Країни НАТО готуються до об’єднання ОПК, Україна від цього виграє – Кулеба Вчора, 29 листопада

Ще кілька міністрів бойкотуватимуть зустріч ОБСЄ через Лаврова – Кулеба Вчора, 29 листопада

Рада ЄС обговорить блокаду польсько-українського кордону Вчора, 29 листопада

Кулеба у НАТО відкинув ідеї та пропозиції щодо територіального компромісу з РФ Вчора, 29 листопада

Кулеба вперше зустрівся з новим головою МЗС Словаччини Вчора, 29 листопада