№15, серпень 2008

Повінь випробовуєПовінь випробовує

«Дунай і Карпати не перепона тісній співпраці». Так називався матеріал, що мав публікуватися на цих сторінках журналу. У нім ішлося про транскордонне співробітництво Одеської й Івано-Франківської областей із суміжними румунськими й молдовськими повітами.

 

МНС долає наслідки трагедії

Станом на 30 липня на території Вінницької, Львівської, Закарпатської, Тернопільської, Чернівецької та Івано-Франківської областей спостерігається повільний спад паводкових вод у підтоплених населених пунктах. Залишаються підтопленими 655 населених пунктів та 34381 житловий будинок, а також 57383 гектари сільгоспугідь. На рятувальних і відновлювальних роботах задіяно 8550 осіб і 1989 одиниць техніки, у тому числі 5670 рятувальників і 1410 одиниць автомобільної та спеціальної техніки, 3 одиниці авіатехніки, 99 плавзасобів та 68 насосів. Відновлювальні роботи ведуться цілодобово.

Голови облрад Микола Скорик та Ігор Олійник були сповнені оптимізму. Одесити передбачили виділити цьогоріч два мільйони гривень на фінансування програми «Нижній Дунай». Буковинці започаткували програму «Україна—Румунія», за якою лише на будівництво шляхів мало піти 450 тисяч євро.

23–26 липня західні області України та прикордонні райони Румунії й Молдови потерпали від повені. Стихія охопила терени, що входили до зони прикордонної співпраці. В Україні стихія вже забрала життя 26 людей. Евакуйовано із затоплених Івано-Франківської, Львівської, Закарпатської, Тернопільської й Чернівецької областей більше як 15 тисяч осіб. Кабінет Міністрів попередньо оцінює збитки від паводка в 3—4 мільярди гривень.

Дністер і карпатські річки принесли велику воду до Румунії та Молдови. Румунські рятувальники вивозять з Карпат іноземних туристів. Інформагенції повідомили про успішний порятунок 16-річного хлопчака. Звістки з Молдови не такі втішні. Там навіть приблизно не порахували збитки. Однак наші сусіди вже встигли підготувати протест: Україна без попередження скидає воду з Дністровських сховищ. Вода йде зі швидкістю 4 тисячі кубометрів на секунду, тоді як дамба Дубосарської ГЕС може пропустити лише 2,5 тисячі кубометрів. Директор Новодністровської дамби запевнив, що владу Молдови було вчасно попереджено. Його візаві розводять руками. Транскордонне співробітництво обернулося чимось схожим на транспарканну лайку.

Румунії допоможе Євросоюз. Молдові — Румунія. А хто допоможе Україні? Напевно, Бог.

Скорбота

28 липня 2008 року Голова Верховної Ради України Арсеній Яценюк висловив співчуття рідним та близьким загиблих унаслідок масштабної повені на Заході України:

«Вражений трагічною звісткою про численні людські жертви. Від імені Верховної Ради України та від себе особисто висловлюю глибокі співчуття сім’ям загиблих та постраждалих. Український парламент виконає свій громадянський обов’язок та на засіданні позачергової сесії 31 липня розгляне питання щодо ліквідації масштабної повені в західних областях України. Сумую з вами у ці дні».

Автор: Валентин БУШАНСЬКИЙ

Останні новини

"Нова версія" НАТО, обшуки в Єврокомісії, рецепт перемоги від Орбана: новини дня Сьогодні, 13 лютого

Федоров у штаб-квартирі НАТО закликав передати Україні ракети для Patriot зі складів союзників Вчора, 12 лютого

Орбан розповів про свій рецепт перемоги для Європи: "Не надсилати гроші Україні" Вчора, 12 лютого

Міські інновації та створення робочих місць у Києві Вчора, 12 лютого

США хочуть створити "НАТО 3.0", що не буде "базуватися на залежності" Вчора, 12 лютого

Пісторіус: домовленість про дату вступу України в ЄС є можливою Вчора, 12 лютого

"Він пропустить гарну тусовку": міністерка у НАТО прокоментувала відсутність глави Пентагону Вчора, 12 лютого

Зеленський: США не пов'язують питання виборів з гарантіями безпеки Вчора, 12 лютого

Каллас: питання безпеки Арктики не повинні відвертати увагу ЄС від України 11 лютого

Каллас розповіла, що обговорить з Федоровим на засіданні Ради ЄС 11 лютого 11 лютого