У Харківському комп'ютерно-технологічному коледжі НТУ «ХПІ» відбувся «круглий стіл» «ІТ-компанії та навчальні заклади: синергія співпраці», організаторами якого виступили Департамент з підвищення конкурентоспроможності регіону та Департамент науки і освіти Харківської обласної державної адміністрації. У заході взяли участь вищі та профільні навчальні заклади, ІТ-компанії та органи державної влади. Під час зустрічі активно обговорювали питання реформування освіти та наближення її до практичних потреб сфери інформаційних технологій, у тому числі через використання механізмів державно-приватного партнерства та «дуальної освіти», впровадження новітніх підходів до викладання відповідних навчальних курсів, відкриття креативних просторів та бізнес-інкубаторів для студентів.
«Враховуючи дефіцит якісних кадрів у ІТ-індустрії та сучасні вимоги ринку, поглиблення співпраці між навчальними закладами та розробниками програмного забезпечення дасть змогу створити умови, за яких ІТ-компанії не витрачатимуть додатковий час та ресурси на перепідготовку випускників. У свою чергу, освітні установи можуть впроваджувати ланцюжок підготовки висококваліфікованих та конкурентоспроможних фахівців з подальшим працевлаштуванням», – підкреслив перший заступник директора Департаменту з підвищення конкурентоспроможності регіону Харківської ОДА Денис Ткачов.
За підсумками «круглого столу» було прийнято рішення про розроблення та впровадження пілотних проектів на базі ВНЗ Харківського регіону з метою відпрацювання найефективніших механізмів реформування освіти та підтримки розвитку ІТ-індустрії.
Віталій СКОБЕЛЬСЬКИЙ.
Архів журналу Віче
|
№3 |
| Реклама в журналі Інформація авторам Передплата |
Сибіга відреагував на заяви Угорщини щодо 3 днів на відновлення "Дружби"
Сибіга заявив про шантаж України з боку Орбана в історії з заручниками
У ЄС засудили слова Зеленського про Орбана: "Не має бути погроз на адресу членів ЄС"
Кубілюс почав "ракетний тур" для України з Польщі: треба понад 2000 ракет щороку
ЄС оголосив про нові інвестиції на 1,5 млрд євро для сприяння відновленню України
Нацбанк України: влада Угорщини захопила українських інкасаторів і велику суму валюти
"Це захоплення заручників і держтероризм": МЗС про викрадення інкасаторів Угорщиною
Орбан: Угорщина блокуватиме 90 млрд для України, доки "Дружба" не відновить роботу
В Угорщині заявили, що вважають "погрозою" заяву Зеленського про Орбана і ЗСУ
Лідер угорської опозиції став на захист Орбана через "погрози" Зеленського