№5, березень 2016

Міжнародний дитячий кінофестиваль «NEXT» набирає обертівМіжнародний дитячий кінофестиваль «NEXT» набирає обертів

Приємним і несподіваним подарунком для мешканців Одеси стало проведення в місті I Міжнародного дитячого кінофестивалю «NEXT». Протягом трьох днів (15–17 січня) юні глядачі мали змогу подивитися українські та зарубіжні фільми для дітей і всієї сім’ї. Організаторами заходу виступили Одеська кіностудія та кінозал «Інотеатр» за підтримки Державного агентства України з питань кіно, а також міської та обласної держадміністрацій, Всесвітнього клубу одеситів.

– Понад 300 дітей приїхали на фестиваль звідусіль з України, – розповідає президент кінофестивалю, директор Одеської кіностудії Андрій Звєрєв. – Упродовж трьох днів діти ознайомилися з найкращими зразками сучасного українського й світового дитячого кінематографа, відвідали цікаві майстер­класи й творчі зустрічі. Зокрема, поспілкувалися з творчою групою фільму «Іван Сила», яку представляли режисер­постановник Віктор Андрієнко, виконавець ролі Велета Василь Вірастюк і молодий талановитий актор Леонід Шевченко.

– Задумали ми цей проект давно, – продовжує Андрій Звєрєв. – На жаль, нині в нашій країні фільмів для дітей знімають мало. Тим часом у світі є багато хорошого дитячого кіно, однак ані в кінотеатрах, ані по телевізору, ані, частенько, навіть в Інтернеті наші підлітки побачити його не можуть. Тож ми хотіли в рамках нашого кінофестивалю показати найкращі дитячі фільми 2014–2015 років. Тим паче дитячим кіно в нас практично ніхто не займається.

Фінансували проект організатори заходу. Найкращою картиною I Міжнародного дитячого кінофестивалю стала стрічка «Сімейство Крістмас».

– Це дуже мила різдвяна історія про те, як дорослі не вірили в Різдво, а діти з допомогою ельфів змогли переконати їх, що Різдво є й воно прийшло, – розповідає директор кінозалу «Інотеатр» Ольга Копилова. – Це другий ігровий фільм датського режисера й сценариста Карстена Рудольфа. Його перша стрічка «Звіролюдина», також знята в жанрі сімейного фільму, 1995 року була удостоєна премії «Роберт» Датської кіноакадемії.

Серед переможців кінофестивалю й український фільм «Трубач». Це зворушлива історія про 13­річного музиканта, в якого напередодні важливого конкурсу підступні конкуренти вкрали оригінальну композицію й видали за свою.

– Картина всім сподобалася, всі віддали за неї свій голос, – каже голова дитячого журі десятикласник Тихон Лавров. – Вона дуже весела, позитивна, оспівує справжню дружбу. На додачу захоплює й музика з цього фільму.

Доказом затребуваності саме дитячого кіно й зацікавленості споживача такого продукту є намір організаторів уже цього літа провести II Міжнародний дитячий кінофестиваль. Так Одеса відновлює свій імідж фабрики доброго, веселого, кмітливого дитячого кіно й стає на стезю змагальності з такими досвідченими й відомими міжнародними кінофестивальними центрами, як Сієтл, Вюрцбург, Брюгге, Брюссель і Антверпен. Кінорежисери та сценаристи дитячого кіно мають, як правило, свій особливий витончений смак. Як і сама Одеса.

Автор: Євген ТИЩУК

Архів журналу Віче

Віче №1/2016 №1
Реклама в журналі Інформація авторам Передплата
Останні новини

ЗМІ: проєкт європейського винищувача нового покоління відклали на невизначений термін Вчора, Ср, 31 грудня 2025

Хорватія виділяє близько 14 млн євро на закупівлю зброї США для України Вчора, Ср, 31 грудня 2025

Президент: деякі документи для завершення війни будуть готові до підписання в січні Вчора, Ср, 31 грудня 2025

Зеленський про війська США в Україні як гарантію безпеки: "Ми це проговорюємо" Вт, 30 грудня 2025

Зеленський: було б бажано, щоб Трамп прилетів в Україну літаком Вт, 30 грудня 2025

Туск: мир в Україні на горизонті, йдеться про тижні Вт, 30 грудня 2025

Туск: в рамках гарантій безпеки США готові відправити в Україну військових Вт, 30 грудня 2025

Квартирный переезд в Киеве Вт, 30 грудня 2025

Пральна машина не нагріває воду: як це впливає на якість прання і ваше здоров'я Вт, 30 грудня 2025

Туск: до завершення мирних переговорів ще далеко Пн, 29 грудня 2025