№21, листопад 2014

Незалежне оцінювання для влади

Найбільший виклик суспільству полягає в тому, що замість ляльководів минулої «епохи» в парламенті можуть почати диктувати свої умови такі самі, або й ще цинічніші «покращувачі» життя. За блискучим іміджем «нових облич» у списках партій розпізнати їх досить складно – всі говорять правильні речі, підтримують євроінтеграцію, допомагають військам на Сході. Що насправді приховують лаштунки вітчизняної політики, чи не вперше стане відомо громадським активістам та журналістам, які йдуть у Верхов­ну Раду за списками різних політичних сил. Чи вистачить у них мужності не поринути у підкилимні оборудки? Що переважить: партійна дисципліна й узяті на себе зобов’язання чи громадянський обов’язок?

Народні депутати парламенту VIII скликання ще не склали присяги, як на початку листопада вибухнув перший скандал у середовищі «Самопомочі», точніше, серед однієї з її складників – партійців «Волі», створеної під час Майдану. Єгор Соболєв і Юрій Дерев’янко почали з’ясовувати стосунки. Ще кілька таких взаємних звинувачень і викриттів про революціонерів із Майдану й громадян накриє безпробудна політична апатія.

Другою найбільшою небезпекою є те, що партії у Верховній Раді можуть знову взяти на озброєння популізм і заговорювання важливих тем. Замість справді боротися з корупцією, змінити виборче законодавство, дати більше повноважень областям імітуватимуть реформи.

Першим випробуванням для нової демократичної коаліції стане формування Кабінету Міністрів – відбір кандидатур саме за професійною ознакою. Останні заяви керівників Блоку Петра Порошенка, «Народного фронту» й «Самопомочі» свідчать, що політики таки відмовляються від квотного представництва. Це позитивний факт, адже в попередньому уряді ситуація доходила до абсурду: міністр не міг узагалі впливати на свого «автономного заступника», призначеного за квотою іншої політсили.

Водночас ЗМІ вже чимало «потопталися» на останніх кадрових рішеннях, бо деякі з них справді важко пояснити на тлі обіцянок про якісне оновлення державного апарату «шляхом впровадження нової системи добору, оцінки, підвищення професійної компетенції державних службовців». Якщо нова система полягає в застосуванні одного критерію – «молодо – зелено» і відсутності досвіду, то цим шляхом до професіоналізму вже пішли у високих владних структурах. Дуже показові призначення: чиновник високого рангу, не самостійний у прийнятті рішень, зручний у використанні…

– Зламати цю систему зможе виключно український народ, взявши під тотальний контроль владу на всіх рівнях, змушуючи чиновників та депутатів усіх рівнів діяти виключно в інтересах народу! – йдеться в програмі одного з кандидатів у народні депутати.

Чи побачимо ми такий громадський контроль і таке незалежне оцінювання роботи як народних обранців, так і всієї влади, стане відомо вже зовсім скоро.

Ігор БЕККЕР.

Архів журналу Віче

Віче №3/2016 №3
Реклама в журналі Інформація авторам Передплата
Останні новини

В Угорщині заявили, що вважають "погрозою" заяву Зеленського про Орбана і ЗСУ Вчора, 05 березня

Лідер угорської опозиції став на захист Орбана через "погрози" Зеленського Вчора, 05 березня

Зеленський може приїхати на саміт лідерів ЄС у Брюсселі 19 березня Вчора, 05 березня

ЗМІ: ЄС думає допомогти з ремонтом "Дружби", щоб розблокувати кредит для України Вчора, 05 березня

Фіцо заявляє, що супутникові знімки підтверджують справність "Дружби" Вчора, 05 березня

Посли ЄС 4 березня обговорять методологію розширення Євросоюзу і питання вступу України 04 березня

Путін пообіцяв віддати Сійярто двох полонених бійців ЗСУ з угорським громадянством 04 березня

Мерц: я попросив Трампа посилити тиск на Путіна 04 березня

ЗМІ дізнались про дзвінок Трампа і Нетаньягу, який остаточно запустив війну 04 березня

FT: послу ЄС не дозволили оглянути пошкодження на нафтопроводі "Дружба" 03 березня