№7, квітень 2012
775 провідних навчальних закладів, видавництв, центрів, асоціацій та підприємств з усіх регіонів України, а також учасників із Російської Федерації, Чеської Республіки, Естонської Республіки, Швейцарської Конфедерації, Словацької Республіки, Республіки Польща, Сполучених Штатів Америки було представлено на Міжнародній виставці «Сучасні заклади освіти-2012» у Виставковому центрі «КиївЕкспоПлаза» 1 березня 2012 року. Вона організована за підтримки Міністерства освіти і науки, молоді та спорту України, Національної академії педагогічних наук України та компанії «Виставковий світ».
Протягом трьох днів роботи виставку відвідали 20 тисяч осіб.
Цікаво, як характеризують сучасну освіту, її критерії учасники виставки.
Оксен ЛІСОВИЙ, директор Наукового центру «Малої академії наук України»:
– Насамперед – це особистий підхід до кожного учня, врахування його індивідуальних інтересів, особливостей сприйняття інформації. Підтримка його унікальної мотивації до пізнання або її створення. Також набір таких засобів, як технології, актуальність і новизна педагогічних рішень, правильне використання традиційних підходів.
Є надзвичайно цікаві педагогічні рішення, розробки, є приклади їх запровадження в шкільних та вищих навчальних закладах, але це не має масового характеру.
Олександр КОВАЛЕНКО, Луганський національний аграрний університет:
– Практично результати помітні вже після навчання дітей. Загалом у сучасній освіті технічних засобів недостатньо, належно не оснащені кабінети, класи. Ми перейшли на Болонську систему, але не можемо досягти її повної реалізації через відсутність практичних занять.
Раїса КОЛОМІЄЦЬ, завідувач краєзнавчого відділу Миколаївського обласного центру туризму, краєзнавства та екскурсій учнівської молоді:
– Кожен має індивідуальність, яку треба творчо розвивати. Сьогодні превалюють комп’ютерні технології. У селах недостатня матеріальна база для дистанційного спілкування з дітьми, із талановитою молоддю. Виходячи з того, що в нас є, ми намагаємося дати максимальні знання.
Вікторія ПАВЛІЧЕНКО, директор із виховної роботи київської СЗШ №78:
– Освіта повинна орієнтувати людину на життя в сучасних умовах, давати інтелектуальні та практичні знання. Тобто освіта – для життя.
Віктор ШУЛЬГІН, Київський інститут банківської справи:
– Освіта, яка відповідає вимогам суспільства. Сучасний технічний та технологічний рівень. Також індивідуальний підхід. На жаль, вища освіта в Україні є масовою, доводиться працювати з великими аудиторіями. В таких умовах неможливо знайти підхід до кожного. Обирати школу, інститут треба незалежно від матеріального статку.
Автор: Олександра ЛОЗЯНА
Архів журналу Віче
|
№1 |
| Реклама в журналі Інформація авторам Передплата |
Данія і Гренландія запропонували розгорнути на острові місію НАТО
Помста Трампа за "Нобеля", 39 загиблих в Іспанії, Болгарія без президента: новини дня
"Українцям потрібне тепло": Сибіга закликав небайдужих у всьому світі наслідувати приклад Польщі
Що таке 3D розвал-сходження і чому воно точніше за класичне регулювання
Додаткові витрати на виправлення помилок: чи потрібен супровід сайту спеціалістами SEO вже після запуску?
По-справжньому зламостійкі вхідні двері
ЗМІ: ЄС готує мита на 93 мільярди євро на товари зі США через погрози Трампа
Орбан похизувався запрошенням від Трампа увійти до його Ради миру
ЗМІ: Трамп хоче по $1 млрд від постійних членів його Ради миру, де останнє слово буде за ним
Українська делегація прибула до США