Сьогодні, 22 грудня, 374 голосами народні депутати прийняли в цілому Закон "Про внесення змін до деяких законів України щодо підтримки агропромислового комплексу в умовах світової фінансової кризи".
Раніше, у зв’язку з рішенням Конституційного Суду від 24 листопада 2009 року, аналогічний законодавчий акт, ухвалений 4 лютого 2009 року, було визнано таким, що не відповідає Основному Закону. "Через це сільське господарство фактично залишилося без державної підтримки", – наголошують автори нової редакції – парламентарії Катерина Ващук, Микола Присяжнюк та Іван Кириленко.
Закон має на меті врегулювати низку важливих проблем діяльності АПК:
– запровадження спеціального режиму оподаткування ПДВ діяльності у сфері сільського й лісового господарства та рибальства, завдяки якому в розпорядженні сільгосптоваровиробників тільки в 2009 році залишаться 7,4 мільярда гривень;
– продовження без обмеження в часі дії фіксованого сільськогосподарського податку, який в умовах 2007 року, за даними ДПА, забезпечив зниження податкового навантаження на сільгосптоваровиробників на 2,5 мільярда гривень;
– призупинення операцій із давальницькою сировиною в зовнішньоекономічних відносинах;
– законодавче забезпечення запровадження державних стандартів на м'ясну продукцію;
– урегулювання проблеми щодо оплати аграрним фондом послуг елеваторів зі зберігання зерна продовольчого резерву тощо.
Також на ранковому пленарному засіданні парламентарії 332 голосами прийняли Закон "Про внесення змін до пунктів 14 і 15 розділу Х "Перехідні положення" Земельного кодексу України".
Його авторами є комуністи Олександр Ткаченко, Марина Пестеренко та Сергій Гордієнко.
Законодавчий акт передбачає продовження терміну заборони купівлі-продажу земельних ділянок сільськогосподарського призначення державної та комунальної власності, крім вилучення (викупу) їх для суспільних потреб, а також купівлі-продажу й зміни цільового призначення земельних ділянок, які перебувають у власності громадян та юридичних осіб для ведення товарного сільгоспвиробництва, до 1 січня 2012 року за умови набрання чинності законами України про Державний земельний кадастрАрхів журналу Віче
|
№8 |
| Реклама в журналі Інформація авторам Передплата |
ЗМІ: Трамп відмовив Зеленському у додаткових перехоплювачах для Patriot
Зеленський доручив урядовцям підготувати "програму прискореного вступу" України у ЄС
Зеленський назвав три пріоритети для України у співпраці з ЄС
У Зеленського заявили про переможне рішення суду у Швеції щодо підсанкційного судна Caffa
Зеленський звільнив посла України в Австрії
Зеленський звільнив Стефанішину з посади посла в США
Стефанішина: рішення піти з посади посла у США було моїм
У Польщі висунули звинувачення 18-річному українцю після нападу у Вроцлаві
Корецький: без злагодженої роботи уряду і Ради не буде руху до ЄС
Зеленський розповів, як і з ким веде переговори про майбутню антибалістичну систему "Фрея"