Чт, 08 травня 2025

Трамп сказав, що скоро поговорить із Зеленським про угоду про надра

Президент США Дональд Трамп сказав, що планує 8 травня поговорити з Володимиром Зеленським про угоду про "економічне партнерство", ратифіковану Верховною радою.


Фото: www.eurointegration.com.ua

Президент США Дональд Трамп сказав, що планує 8 травня поговорити з Володимиром Зеленським про угоду про "економічне партнерство", ратифіковану Верховною радою.

Про це він сказав у Білому домі, повідомляє "Європейська правда".

Трамп заявив журналістам, що США "щойно уклали угоду про рідкісноземельні метали з Україною".

"Вона була повністю ратифікована і схвалена її органом законодавчої влади. Ми це цінуємо. І я поговорю з президентом (України. – Ред.) дещо пізніше", - анонсував він.

За словами американського лідера, у США тепер є "доступ до величезної кількості високоякісних рідкісноземельних металів".

Верховна Рада у четвер проголосувала за ратифікацію так званої "угоди про надра" зі США та створення українсько-американського інвестиційного фонду відбудови.

Віцепрем’єрка та міністерка економіки Юлія Свириденко раніше заявила, що американсько-український інвестиційний фонд відбудови запрацює протягом тижнів.

Раніше "ЄвроПравда" розкрила основні деталі угоди, в якій йдеться про 57 мінералів і про військову допомогу США.

Детальніше у статті: Копалини в обмін на зброю. Що увійшло в угоду України зі США та які ризики лишаються.

www.eurointegration.com.ua

Останні новини

Рада ЄС ухвалила два документи для позики у 90 млрд для України, ще один – блокує Угорщина Вчора, 24 лютого

ЄС розраховує надати Україні перший оборонний пакет з кредиту на 90 млрд у квітні Вчора, 24 лютого

Канада оголосила про військову допомогу Україні та нові санкції проти Росії Вчора, 24 лютого

Стармер закликав спростовувати фейки про "перемогу" Росії у війні Вчора, 24 лютого

МЗС: повна євроатлантична інтеграція України – умова миру в Європі та Північній Америці Вчора, 24 лютого

Зеленський закликав Європарламент заборонити в'їзд в ЄС російським "учасникам війни" Вчора, 24 лютого

Сибіга: Україна пропонувала зустріч Зеленського з Орбаном, Угорщина не відповіла Вчора, 24 лютого

Резолюція Європарламенту: Росія має зазнати поразки, Україна – перемогти і стати членом ЄС Вчора, 24 лютого

Британія оголосила про новий пакет підтримки для України у четверту річницю війни Вчора, 24 лютого

Як повернути шкірі обличчя сяйво: ТОП-5 продуктів та процедур для освітлення та вирівнювання тону Вчора, 24 лютого