Єврокомісар з питань промислової стратегії Стефан Сежурне не виключив, що в межах відповіді на тарифну політику президента США Дональда Трампа американським компаніям відмовлять в участі в європейських державних контрактах.

Єврокомісар з питань промислової стратегії Стефан Сежурне не виключив, що в межах відповіді на тарифну політику президента США Дональда Трампа американським компаніям відмовлять в участі в європейських державних контрактах.
Його заяву наводить BFMTV, повідомляє "Європейська правда".
Зараз в ЄС триває дискусія про те, як краще відповідати США на запроваджені тарифи.
"Ми могли б ухвалити рішення про усунення всіх американських компаній від європейських державних закупівель", - сказав Сежурне.
Водночас єврокомісар визнав, що ЄС не зможе відмовитися від американських компаній у низці послуг, зокрема у цифрових.
"Але ми повинні точно визначити, в яких секторах і чому ми можемо це зробити", - додав Сежурне.
Він сказав, що це "одне з питань, що стоять на порядку денному", і це матиме "значний вплив на американські компанії".
Майбутній канцлер Німеччини Фрідріх Мерц закликав до швидких дій для забезпечення конкурентоспроможності країни у відповідь на падіння ринків акцій і облігацій після того.
Трамп заявив, що США не вестимуть переговори із Європою щодо зміни тарифів, якщо вона "не буде платити багато грошей щорічно".
Детально про це читайте у статті "Трамп і скринька Пандори: як нові мита змінять світову торгівлю і як постраждає Україна".
Архів журналу Віче
|
№4 |
| Реклама в журналі Інформація авторам Передплата |
Рада ЄС схвалила фінансування в межах програми SAFE для Чехії та Франції
Прем'єр Гренландії відреагував на заяви Трампа про "погано керований шматок льоду"
Зеленський відповів на заяву Венса про "торги за кілька квадратних кілометрів"
Фон дер Ляєн вимагатиме від Орбана термінового пояснення спільних з РФ дій на шкоду Україні
Зеленський: США ігнорують докази допомоги Росії Ірану, бо довіряють Путіну
ЗМІ опублікували нові деталі, як Сійярто координувався з РФ у діях, що шкодять Україні
Жоден із шести обіцяних Норвегією винищувачів F-16 досі не прибув до України
Качка: Угорщина не мала заперечень проти відкриття кластерів для вступу України в ЄС
Качка: ЄС не відкинув ідею вступу України у 2027 році, більше ясності буде в травні
ЗМІ дізналися, як представники США та Ірану досягли перемир'я