Міністр закордонних справ Андрій Сибіга та державний секретар США Ентоні Блінкен у вівторок, 3 грудня, підписали меморандум про взаєморозуміння у сфері підтримки українського енергетичного сектора.

Міністр закордонних справ Андрій Сибіга та державний секретар США Ентоні Блінкен у вівторок, 3 грудня, підписали меморандум про взаєморозуміння у сфері підтримки українського енергетичного сектора.
Про це, як пише "Європейська правда", повідомило МЗС України.
Міжурядовий меморандум про взаєморозуміння "щодо співпраці у забезпеченні стійкості енергетичної системи України" передбачає можливість американської допомоги на суму до 825 мільйонів доларів.
Документ, як зазначає МЗС, "створює нормативно-правову базу для покращення стійкості енергетичної системи України".
Ідеться зокрема про відновлення критичної інфраструктури, запровадження розподіленої генерації, реформування енергетичного сектору та сприяння післявоєнному переходу до низьковуглецевої економіки.
Зазначимо, що про виділення 825 мільйонів доларів на допомогу енергосистемі України США оголошували ще в червні.
На початку жовтня США через Агентство з міжнародного розвитку (USAID) передали Україні партію матеріалів для захисту об'єктів енергетичної інфраструктури.
Архів журналу Віче
|
№2 |
| Реклама в журналі Інформація авторам Передплата |
Швеція виділила пакет військової допомоги Україні на 1,2 млрд євро
Сенатори США вперше з 2022-го відвідали Одесу
Угорщина заявила, що припиняє постачання дизельного палива до України
Словаччина слідом за Угорщиною зупиняє експорт дизельного палива в Україну
В Умєрова кажуть, що Україна та РФ мали окрему зустріч у Женеві
Україна запровадила санкції проти Александра Лукашенка
Зеленський: Росія намагається затягнути перемовини, які мали б уже вийти на фінальний етап
Віткофф прокоментував перебіг переговорів у Женеві
Переговори у Женеві, Польща хоче репарацій від РФ, контрабанда матрьошок: новини дня
Умєров розповів про перший день переговорів у Женеві