Вт, 16 липня 2024

Україна попередила Білорусь про наслідки через угоди з окупаційною "владою" Криму

Україна попередила Білорусь про наслідки підписання угод з окупаційною "владою" Криму, наголосивши, що це є демонстрацією визнання російської окупації українського півострова.

Україна попередила Білорусь про наслідки підписання угод з окупаційною "владою" Криму, наголосивши, що це є демонстрацією визнання російської окупації українського півострова.

Про це у Facebook написав заступник міністра закордонних справ Андрій Сибіга, повідомляє "Європейська правда".

За його словами, українській стороні відомо щонайменше про сім договорів, які підписані регіонами та містами Білорусі з окупаційними "органами влади" в Криму.

Сибіга поінформував, що у червні місто Вітебськ та Вітебська область уклали "угоди" з окупаційною владою міст українського Криму – Сімферополя та Феодосії, а також "радою міністрів" і "міністерством культури та туризму" Криму та Сакським районом півострова.

Також був підписаний протокол про наміри щодо створення вільної економічної зони Вітебськ – ТОТ Крим.

"Усі факти протиправних дій, які становлять загрозу суверенітету і територіальній цілісності України, чітко фіксуються правоохоронними органами нашої держави. Проводиться відповідне розслідування, за результатами якого причетні не залишаться безкарними і будуть притягнені до правової відповідальності", - наголосив Сибіга.

Він зазначив, що посадовці, які беруть участь у підготовці та підписанні таких "документів", стануть предметом розгляду для застосування санкційних обмежень партнерами України.

"Кожна злочинна дія проти Української держави та її територіальної цілісності матиме наслідки для суб’єктів, які нехтують міжнародним правом", - підкреслив представник МЗС.

Минулого року голова виконавчого комітету Вітебської області Білорусі Александр Суботін підписав угоду про співпрацю з владою анексованого Криму, який офіційний Мінськ визнає територією України.

"Крим де-факто – це російський Крим. Після референдуму та де-юре Крим став російським", - казав білоруський диктатор Аляксандр Лукашенко у листопаді 2021 року, додавши, що має цілковите право на відвідування Криму.

У липні 2022-го, вже після початку повномасштабної війни РФ проти України, Лукашенко заявив, що він де-факто й так визнав утворення "ЛНР" і "ДНР", а також анексію Криму Росією і в разі необхідності видасть відповідний указ.

www.eurointegration.com.ua

Останні новини

Розкол у Трампа, атака на літаки Британії, обмеження ЄС для донорів сперми: новини дня Сьогодні, 21 червня

Макрон розкрив деталі пропозиції з чотирьох пунктів, яку висунуть Ірану в Женеві Вчора, 20 червня

У Раді зареєстрували постанову про скасування важливого для допомоги ЄС закону про АРМА Вчора, 20 червня

ЗМІ: Зеленський може зустрітись із європейськими лідерами після саміту НАТО 19 червня

Reuters: Іран і США непублічно вели прямі переговори після ударів Ізраїлю 19 червня

Єврокомісія озвучила найближчі плани щодо 210 млрд заморожених активів Росії 19 червня

Зеленського чекають на саміті лідерів ЄС в Брюсселі, але він ще не підтвердив візит 19 червня

Парламент Фінляндії підтримав вихід з Оттавської конвенції 19 червня

Як отримати дублікат свідоцтва про народження 19 червня

"Тролінг і абсурдні вимоги": Чехія нагадала, що РФ 100 днів ігнорує пропозицію про перемир’я 19 червня