Посол США при НАТО Джуліан Сміт не очікує, що на саміті у Вашингтоні цього літа Україна отримає запрошення приєднатись до Північноатлантичного альянсу.
Посол США при НАТО Джуліан Сміт не очікує, що на саміті у Вашингтоні цього літа Україна отримає запрошення приєднатись до Північноатлантичного альянсу.
Про це Сміт сказала у вівторок під час онлайн-брифінгу журналістам, її цитує агентство "Інтерфакс-Україна", повідомляє "Європейська правда".
"Що стосується саміту цього літа, я не очікую, що на цьому етапі Альянс надішле запрошення", - сказала Сміт.
Вона очікує, що союзники натомість зможуть дати сигнал, що Альянс продовжує наближатися до України, і що "ми робимо конкретні кроки, щоб бути мостом між тим, де ми є зараз, і повноправним членством".
"Ми дуже сподіваємося, що президент Зеленський зможе приєднатися до нас особисто. І я думаю, що він і далі чутиме про непохитну єдність і рішучість у підтримці союзниками його країни.
І ми зможемо, найголовніше, дати сигнал президенту Путіну, що з погляду нашої підтримки України ми нікуди не подінемося, всі ми і далі підтримуватимемо їх (українців. – Ред.) так довго, скільки знадобиться", – сказала вона.
Сміт зауважила, що минулого року на саміті НАТО у Вільнюсі союзники дуже чітко заявили, що майбутнє України – в НАТО.
"Після саміту у Вільнюсі ми дуже багато працювали, щоб продовжувати допомагати нашим друзям в Україні в необхідних реформах усередині їхньої власної країни, щоб просуватися вперед в інтеграції і до Європейського Союзу, і до НАТО.
І ми продовжуємо концентруватися насамперед на підтримці їх у поточній боротьбі та забезпеченні їхньої перемоги на полі бою", – додала посол США в НАТО.
Україні не варто очікувати значного прогресу щодо її заявки на членство в НАТО на майбутньому саміті Альянсу у Вашингтоні, заявив раніше посол Великої Британії в НАТО Девід Кворрі.
Помічник генерального секретаря НАТО з політичних питань і політики безпеки Борис Руге також допустив, що члени Альянсу можуть не запросити Україну до членства на саміті у Вашингтоні.
Президент України Володимир Зеленський вважає, що країни НАТО мають зробити крок до наближення членства України в Альянсі на саміті у Вашингтоні в липні 2024 року.
Архів журналу Віче
|
№7 |
| Реклама в журналі Інформація авторам Передплата |
У Молдові затвердили новий уряд на чолі з Тофаном
Новий глава МЗС Британії першу розмову на посаді провів із Сибігою
Уряд Польщі розглянув можливу операцію РФ з "українськими дронами"
Новий прем’єр Британії вже поговорив з Трампом
Зеленський вперше поговорив з новим прем’єром Британії та анонсував зустріч
Новий прем’єр Британії проведе розмову з Зеленським і запевнить у підтримці
У Польщі обговорять загрозу провокації РФ з використанням перехоплених українських дронів
У Єврокомісії привітали Ченцова з призначенням віцепремʼєром
Литовський міністр: Путіну потрібна нова перемога й він дивиться на Балтію та Польщу
Пансіонат «Мрія»: сучасний будинок для людей похилого віку з професійним доглядом