Ср, 13 грудня 2023

У Єврокомісії прогнозують нову процедуру вступних переговорів для України

Із рішенням про початок вступних переговорів для України та Молдови ЄС найімовірніше запропонує новий порядок їхнього проведення.

Із рішенням про початок вступних переговорів для України та Молдови ЄС найімовірніше запропонує новий порядок їхнього проведення.

Про це розповів журналістам у Брюсселі високопосадовець Єврокомісії, що спілкувався на умовах анонімності, повідомляє "Європейська правда".

Представник Європейської комісії нагадав, що у ЄС вже є практика зміни переговорної рамки для держав, що доєднуються до Євросоюзу, і зараз вже триває обговорення того, якою має бути українська переговорна рамка.

"Ситуація змінюється. Переговорні рамки для Албанії та Північної Македонії інші, ніж діють для Сербії та Чорногорії. А у них вони інші, ніж були для Туреччини. Якою буде переговорна рамка для України і Молдови – побачимо, її має затвердити Рада ЄС. Але ми можемо розраховувати, що вони будуть відмінними та більш спрощеними", - пояснив співрозмовник.

Варто зауважити, що на розробку переговорної рамки ще є час. Її затверджують за деякий час після політичного рішення про початок переговорів, яке лідери ЄС розглядатимуть на саміті 14-15 грудня. Якщо ж консенсус щодо переговорів не буде досягнутий зараз – то й офіційна підготовка до створення "рамки" буде пересунута.

З словами співрозмовника, одна з ідей, яка зараз дискутується – спростити процедуру відкриття та закриття окремих переговорних глав, яка зараз потребує консенсусу, тобто дає змогу Угорщині чи іншій державі блокувати процес приблизно 100 разів протягом переговорів. В ЄС раніше переконалися у шкідливості такого підходу – він додав причин до повільних переговорів з державами Західних Балкан.

Ще один виклик – те, що після такого рішення рух України до членства стане простішим, ніж для балканських держав, а це для багатьох неприйнятно. "Це інтрига – як зміна української рамки змінить ті переговори для Західних Балкан, які вже розпочалися", - пояснив представник Єврокомісії.

Детально про те, з яким розкладом сил Україна стикнулася перед початком саміту ЄС, дивіться у поясненні "ЄвроПравди" з Брюсселя.

Як повідомлялося, у середу Володимир Зеленський попередив: якщо Угорщина заблокує рішення ЄС – це означатиме, що вето наклав Путін

Читайте також "рейтинг євроінтеграції" 2023 року: хто випереджає Україну на шляху до ЄС та чи реально їх наздогнати.

www.eurointegration.com.ua

Архів журналу Віче

Віче №4/2016 №4
Реклама в журналі Інформація авторам Передплата
Останні новини

Глава Пентагону поговорив з грецьким колегою на тлі публікацій про тиск щодо Patriot для Києва Сьогодні, 24 квітня

Держдеп США згадав телемарафон у звіті щодо порушень прав людини Сьогодні, 24 квітня

Рекордна партія зброї з Британії, новини щодо допомоги США, МЗС обмежує "ухилянтів": новини дня Сьогодні, 24 квітня

Зеленський і Сунак обговорили найбільший військовий пакет від Британії Вчора, 23 квітня

Знайти в США зброю для України на всю суму допомоги ЗСУ може бути проблемою – посол Вчора, 23 квітня

Туск: Польща не передасть Patriot Україні, але допоможе іншими засобами Вчора, 23 квітня

Кулеба пояснив, чому консульства України зупинили надання послуг чоловікам мобілізаційного віку Вчора, 23 квітня

Зеленський заявив про домовленість щодо ATACMS для України Вчора, 23 квітня

Тонкощі використання клейових сумішей для армування плит пінополістиролу Вчора, 23 квітня

Союзники назвали дату нової зустрічі щодо зброї для ЗСУ у форматі "Рамштайн" 22 квітня