Чт, 21 вересня 2023

Зеленський у Радбезі ООН назвав дві обов’язкові умови завершення війни

Президент Володимир Зеленський, виступаючи в Раді безпеки ООН у Нью-Йорку в середу, перелічив дві умови, які повинні бути виконані для повного припинення бойових дій в Україні.

Президент Володимир Зеленський, виступаючи в Раді безпеки ООН у Нью-Йорку в середу, перелічив дві умови, які повинні бути виконані для повного припинення бойових дій в Україні.

Про це повідомляє "Європейська правда".

Зеленський нагадав про українську "формулу миру", запропоновану минулого року як основу для справедливого завершення повномасштабної війни Росії проти України.

Він зупинився на питанні територіальної цілісності України, яке "невідʼємно повʼязане з питанням про очищення суверенної території держави від окупантів", і назвав дві умови для остаточного завершення війни.

Перше – повне виведення усіх російських сил і найманців із суверенної території України в кордонах 1991 року, включно з Чорноморським флотом Росії або "тими дірявими коритами, які від нього залишаться за час війни".

Другим пунктом президент вказав повне повернення Україні ефективного контролю над усім державним кордоном та виключною економічною зоною в Чорному та Азовському морях й Керченській протоці.

"Власне, тільки виконання таких двох пунктів матиме результатом чесне, надійне і повне припинення бойових дій", - додав Зеленський.

У своєму виступі в Раді безпеки ООН Зеленський також представив пропозиції для реформування Організації, передусім для запобігання ситуацій, коли постійні члени Радбезу можуть блокувати будь-які рішення.

Напередодні президент України виступив перед Генеральною асамблеєю ООН та закликав до ядерного роззброєння Росії. Також Зеленський закликав держави долучитись до підготовки саміту щодо запропонованої Україною "формули миру".

www.eurointegration.com.ua

Останні новини

FT: США заради України загальмують контракти інших держав на Patriot і ракети до них Сьогодні, 20 червня

Рютте стане новим генсеком НАТО, президент Румунії зняв кандидатуру Сьогодні, 20 червня

Кросовер Peugeot 3008 (2024): Нове покоління Сьогодні, 20 червня

Міноборони Румунії проти передачі Україні Patriot, та відправка системи не виключена Сьогодні, 20 червня

Україна та ЄС погодили безпекову угоду, в ОП анонсували підписання Сьогодні, 20 червня

ЄС готується повернути мита на українські яйця і, можливо, цукор Сьогодні, 20 червня

ЄС повертає мита для України, шпигун-українець у Болгарії, плани на саміт НАТО: новини дня Сьогодні, 20 червня

ЄСПЛ оголосить рішення у справі про порушення Росією прав людини у Криму Вчора, 19 червня

Антабки и крепления: Обзор систем M-LOK, Key-Mod и Picatinny Вчора, 19 червня

Україна має з європейським виробником контракт на 54 гаубиці RCH 155 Вчора, 19 червня