17 вересня

Четверо сенаторів-республіканців закликають Байдена негайно дати Україні ATACMS

Група з чотирьох сенаторів від Республіканської партії США в суботу скерували президенту Джо Байдену листа, в якому закликали його надіслати тактичні ракетні комплекси ATACMS Україні для захисту проти російської агресії.

Група з чотирьох сенаторів від Республіканської партії США в суботу скерували президенту Джо Байдену листа, в якому закликали його надіслати тактичні ракетні комплекси ATACMS Україні для захисту проти російської агресії.

Про це повідомляє "Європейська правда".

Листа до Байдена з проханням надати ATACMS підписали сенатори-республіканці Том Коттон, Роджер Вікер, Сьюзан Коллінз і Ліндсі Грем.

"Надання ATACMS дозволило б Україні завдавати ударів по ключових російських об'єктах логістики і зв'язку, а також по місцях запуску крилатих ракет і безпілотників на території окупованої Росією України", - йдеться в листі.

Сенатори згадують удар по Севастопольському військово-морському порту з використанням британських далекобійних ракет Storm Shadow як доказ ефективності такої зброї й посилення контрнаступу України.

"США цілком здатні надати цю зброю без будь-якого помітного ризику для власної боєздатності. Україна значно послабила російську бойову міць і потребує лише невеликої частини наших накопичених ATACMS. Крім того, США мають можливість виробляти сотні ATACMS і високоточних ударних ракет на рік і поповнювати свої запаси в найближчій перспективі", - додають вони.

У листі також згадується, що комітет Сенату США з питань збройних сил одноголосно схвалив поправку до закону про національну оборону на 2024 рік, яка закликає Пентагон розглянути можливість відправлення ракет дальнього радіусу дії в Україну.

Як відомо, Київ давно просить США про ракети ATACMS, що дозволило би Україні завдавати ударів на більшу глибину у російський тил. Ці потреби вже частково закрили британсько-французькі Storm Shadow/SCALP, але США не поспішали з рішенням слідом за Британією та Францією.

Напередодні видання WSJ повідомило, що США наближаються до надання Україні ATACMS і розглядають варіант передачі обмеженої кількості ракет.

www.eurointegration.com.ua

Останні новини

Польща шантажує зброєю, Зеленський у Конгресі США, шведські танки для ЗСУ: новини дня Сьогодні, 22 вересня

Зеленський – конгресменам: "Якщо ми не отримаємо допомоги, то програємо війну" Сьогодні, 22 вересня

Зеленський зустрівся з главою Пентагону Сьогодні, 22 вересня

Президент Литви зустрівся з лідерами України і Польщі, закликав владнати розбіжності Вчора, 21 вересня

Оренда однокімнатних квартир у Вроцлаві. З чого почати? Вчора, 21 вересня

Зеленський на зустрічі з Шольцом обговорив першочергові потреби сил оборони України Вчора, 21 вересня

Повний Посібник З Бонусів Безкоштовних Обертань Вчора, 21 вересня

Співагент України розповіла, що Київ вважатиме перемогою за позовом до Гааги про "геноцид" Вчора, 21 вересня

Албанія офіційно підтримала євроатлантичну інтеграцію України Вчора, 21 вересня

Зеленський у Радбезі ООН назвав дві обов’язкові умови завершення війни Вчора, 21 вересня