Президент Португалії Марсело Ребелу де Соуза завітав до України з дводенним візитом.
Президент Португалії Марсело Ребелу де Соуза завітав до України з дводенним візитом.
Про це, як пише "Європейська правда", повідомляє CNN Portugal.
Очільник Португальської Республіки зійшов на залізничному вокзалі у Києві в супроводі міністра закордонних справ країни Жоау Гомеша Кравінью та інших посадовців, а також історика Жозе Пачеко Перейри та бізнесмена Луїса Делгадо. Це його перший візит до України.
"Мета є багатогранною. По-перше, продовжити португальську присутність. Прем'єр-міністр був тут, голова Асамблеї Республіки був тут, міністр закордонних справ був тут кілька разів, а тепер приїхав президент. Португалія демонструє свою солідарність в усіх сферах", - сказав Марселу Ребелу де Соуза після прибуття.
Глава держави додав, що "все, що є фундаментальним, а все є фундаментальним наразі в житті України, є фундаментальним і в житті Португалії".
Він також оголосив, що візьме участь в урочистостях з нагоди 32-ї річниці незалежності України у четвер, вважаючи, що "цей рік є ще більш особливим", оскільки до святкувань долучаються представники інших країн, а також тому, що триває український контрнаступ, який є "підтвердженням її суверенітету".
Пізніше Марсело Ребелу де Соуза відвідав Бучу, де вшанував пам’ять загиблих.
Раныше повідомлялося, що президент Литви Гітанас Науседа в середу вранці прибув до Києва для участі у святкуванні Дня незалежності України.
Також у середу і четвер відбудеться спільний візит в Україну депутатів парламентів 14 держав і Європейського парламенту.
Архів журналу Віче
|
№7 |
| Реклама в журналі Інформація авторам Передплата |
У НАТО прокоментували заміну Сирського на Драпатого на посаді головкома ЗСУ
У Молдові затвердили новий уряд на чолі з Тофаном
Новий глава МЗС Британії першу розмову на посаді провів із Сибігою
Уряд Польщі розглянув можливу операцію РФ з "українськими дронами"
Новий прем’єр Британії вже поговорив з Трампом
Зеленський вперше поговорив з новим прем’єром Британії та анонсував зустріч
Новий прем’єр Британії проведе розмову з Зеленським і запевнить у підтримці
У Польщі обговорять загрозу провокації РФ з використанням перехоплених українських дронів
У Єврокомісії привітали Ченцова з призначенням віцепремʼєром
Литовський міністр: Путіну потрібна нова перемога й він дивиться на Балтію та Польщу