31 березня

Трамп став першим експрезидентом США, проти якого висунули кримінальні звинувачення

Дональд Трамп став першим в історії експрезидентом США, проти якого суд відкриє кримінальну справу: таке рішення ухвалило велике журі присяжних Мангеттена.


Фото: www.eurointegration.com.ua

Дональд Трамп став першим в історії експрезидентом США, проти якого суд відкриє кримінальну справу: таке рішення ухвалило велике журі присяжних Мангеттена.

Про це, як пише "Європейська правда", повідомляє The New York Times.

У четвер велике журі присяжних Мангеттена вирішило висунути Трампу кримінальні звинувачення. Їхній точний зміст невідомий, але справа зосереджена на виплаті грошей порнозірці Стормі Деніелс під час його виборчої кампанії 2016 року.

Окружна прокуратура підтвердила у четвер ввечері, що прокурори зв'язалися з адвокатом Трампа, аби скоординувати здачу експрезидента владі на Мангеттені.

Трамп, ймовірно, з’явиться в суді штату Нью-Йорк у супроводі агентів Секретної служби у вівторок, після чого колишнього президента сфотографують і візьмуть у нього відбитки пальців.

Після цього в суді йому офіційно висунуть звинувачення, які в цей момент стануть відомими публічно. За словами джерел, Трампу висунуть понад два десятки звинувачень.

Ця подія - вкрай вагома для США, оскільки вона вплине на президентські вибори 2024 року і назавжди залишить у пам’яті Трампа як першого колишнього президента країни, якому висунули кримінальні звинувачення.

Історія, що фігурує у справі, почалась у 2006 році, коли порноакторка Стормі Деніелс зустрілася з Трампом на благодійному гольф-турнірі й він заплатив їй за секс у готелі біля курортного озера Тахо.

Прокурори вважають, що у жовтні 2016 року, у розпал президентської кампанії, порноактриса отримала в рамках угоди про нерозголошення принаймні $130 тисяч, які насправді були призначені на фінансування передвиборчої кампанії Трампа. Це кримінальний злочин, за який за законами штату Нью-Йорк загрожує до чотирьох років ув’язнення.

Трамп відреагував на новину, назвавши це "політичним переслідуванням і втручанням у вибори на найвищому рівні в історії". Він дав зрозуміти, що не вийде з президентських перегонів у 2024 році, та закликав своїх прихильників висловити протест.

Детальніше про справу читайте у статті: Порнороман Трампа: яким може стати перше кримінальне звинувачення експрезиденту США.

www.eurointegration.com.ua