23 березня

Комітет парламенту Туреччини схвалив вступ Фінляндії до НАТО

Комітет у закордонних справах парламенту Туреччини схвалив законопроєкт, який підтримує заявку Фінляндії на вступ до НАТО.

Комітет у закордонних справах парламенту Туреччини схвалив законопроєкт, який підтримує заявку Фінляндії на вступ до НАТО.

Про це, як пише "Європейська правда", повідомило турецьке державне агентство Anadolu.

Парламентський комітет розпочав обговорення затвердження членства Фінляндії в НАТО раніше у четвер і схвалив рішення того ж дня. Це означає, що тепер згоду на вступ Фінляндії в Альянс можуть розглянути безпосередньо у сесійній залі парламенту.

На засіданні комітету заступник міністра закордонних справ Туреччини Бурак Акчапар сказав депутатам, що двосторонні відносини з Фінляндією перебувають у позитивному ключі.

Він нагадав, що президент Фінляндії Саулі Нііністьо відвідав постраждалий після землетрусів Кахраманмараш, а також Анкару в березні, щоб продемонструвати свою солідарність з Туреччиною.

Акчапар прокоментував виконання Фінляндією зобов’язань відповідно до тристоронньої угоди між Анкарою, Гельсінкі та Стокгольмом. Він зауважив, що "Фінляндія з самого початку цього процесу була більш підготовленою та рішучою відповідати чутливості та очікуванням нашої країни".

Раніше у четвер президент Фінляндії Саулі Нііністьо схвалив закони, необхідні для членства його країни у НАТО.

За даними турецьких ЗМІ, розгляд питання про членство Фінляндії в НАТО, можливо, винесуть на засідання турецького парламенту вже в п'ятницю або суботу.

Фінляндія не може стати повноправним членом НАТО, доки всі нинішні країни-члени Альянсу не затвердять її вступ у своїх парламентах.

Крім Туреччини, ратифікувати вступ Фінляндії повинна також Угорщина. Голосування в угорському парламенті має відбутися 27 березня.

www.eurointegration.com.ua