Пт, 09 грудня 2022

Два пов’язані з Кремлем олігархи продовжують вести бізнес у Латвії й отримують гроші ЄС – The Insider

Пов'язані з Кремлем олігархи Іскандар Махмудов і Андрій Бокарєв продовжують активно вести бізнес у Латвії, контролюючи компанії в Ризі як особисто, так і через підставних осіб, крім того, вони отримують фінансування у формі грантів Європейського Союзу.

Пов'язані з Кремлем олігархи Іскандар Махмудов і Андрій Бокарєв продовжують активно вести бізнес у Латвії, контролюючи компанії в Ризі як особисто, так і через підставних осіб, крім того, вони отримують фінансування у формі грантів Європейського Союзу.

Про це йдеться в розслідуванні порталу The Insider, повідомляє "Європейська правда".

Махмудов і Бокарєв станом на 2021 рік контролюють Ризький електромашинобудівний завод (RER) - велике латвійське підприємство, яке виробляє електрообладнання для поїздів, вагонів метро і міського громадського транспорту.

Згідно з даними латвійського комерційного реєстру, 36% акцій RER станом на 2021 рік контролювала російська юрособа "Холдинг ТрансКомпонент". По 20% у ній через ланцюжок юридичних осіб мають кремлівські олігархи, ще 46% - московська Krona Grup, за якою вони також стоять, решту - ділять між собою пов’язані з Махмудовим і Бокарєвим партнери.

Іскандар Махмудов

Контрольована російськими олігархами латвійська компанія працює по всій Європі: приміром, у травні презентувала в Чехії новий електродвигун для тролейбусів і електробусів. Крім того, RER отримує фінансування від Європейського Союзу - через гранти, які видає Латвійське агентство інвестицій та розвитку і міністерство економіки Латвії.

Як зазначає The Insider, у Росії олігархи володіють компаніями, які є постачальниками для російського міністерства оборони. Раніше вони володіли частками у збройовому концерні "Калашников", а нині через "Коломенський завод" продовжують постачати дизельні двигуни для російських військових кораблів.

Загрозою національній безпеці латвійська влада Бокарєва і Махмудова не вважає, незважаючи на те, що ті є постачальниками російської армії.

Андрій Бокарєв

Махмудов і Бокарєв проходили фігурантами кількох кримінальних справ як підприємці, через яких відмивалися гроші криміналу.

Ділові зв'язки Бокарєва і Махмудова охопили всі країни Балтії. Крім Литви і Латвії, вони тривалий час були і партнерами однієї з найбагатших жінок Естонії - Тетяни Ліксутової, ексдружини віцемера Москви Максима Ліксутова.

Читайте також: Санкції випробовують на стійкість: як олігархи Путіна оскаржують рішення ЄС.

www.eurointegration.com.ua

Архів журналу Віче

Віче №1/2016 №1
Реклама в журналі Інформація авторам Передплата
Останні новини

"Україна стає Афганістаном": Орбан зробив низку скандальних заяв про російсько-українську війну Вчора, 27 січня

Уряд Бельгії затвердив найбільший пакет військової допомоги для України Вчора, 27 січня

Естонія просить Німеччину дозволити передачу Україні касетних боєприпасів Вчора, 27 січня

У ЄС підготували нові санкції проти Білорусі через співучасть в агресії проти України – Bloomberg Вчора, 27 січня

ЄС знайшов, як легально скерувати заморожені активи Центробанку РФ на користь України – ЗМІ 26 січня

Франція ще не ухвалила рішення щодо Leclerc, але допоможе з ППО - глава МЗС 26 січня

З якої тканини виготовляються флісові кофти для військових 26 січня

Переваги бездротових навушників 26 січня

Німеччина обіцяє поставити Україні танки Leopard до кінця березня 26 січня

Британія хоче поставити танки Challenger 2 в Україну до кінця березня 26 січня