передплата Українською | In English

14 серпня

Президент Латвії підтримав ідею заборони видачі росіянам туристичних віз в ЄС

Він також заявив, що посвідки на проживання та візи, вже видані в Латвії, повинні бути анульовані для тих, хто підтримує російську агресію.

Латвія разом із Фінляндією, Естонією, Чехією та іншими країнами має висунути на рівні ЄС вимогу про припинення видачі туристичних віз громадянам Росії.

Про це заявив президент Латвії Егіл Левітс, повідомляє "Європейська правда" із посиланням на пресслужбу глави держави.

"Це будуть додаткові санкції проти Росії. Я, звичайно, знаю, що низка європейських країн, де російські туристи залишають великі гроші, такій пропозиції не зрадіють. Канцлер Німеччини також висловив сумніви щодо цього. Однак я вважаю, що говорити про це необхідно", - сказав Левітс.

Він також заявив, що посвідки на проживання та візи, вже видані в Латвії, повинні бути анульовані для тих, хто підтримує російську агресію.

"Однак у будь-якому випадку в принципі вони вже не повинні продовжуватись, за винятком випадків, коли у конкретній справі доведено особливі обставини. Посвідки про проживання більше не можуть бути видані постійним жителям Латвії, які в майбутньому приймуть російське громадянство. Їм доведеться покинути нашу країну", - сказала Левітс.

"Торгівля попередніми урядами посвідками на проживання, їх нерозумна щедрість у видачі російським громадянам, за якою ховалися лише корисливі інтереси деяких політичних бізнесменів, створили ризики для безпеки та сприяли двомовності. Настав час перевірити наслідки цієї невдалої та небезпечної політики", - додав президент.

Раніше прем’єр Латвії Криш’яніс Каріньш також заявив, що необхідно ухвалити рішення про припинення видачі шенгенських туристичних віз громадянам Росії на рівні Європейського союзу.

Уряд Естонії 11 серпня оголосив, що за тиждень не пускатиме росіян із виданими Естонією шенгенськими візами за кількома винятками.

Міністр закордонних справ головуючої в Раді Європейського Союзу Чехії Ян Ліпавський в середу підтримав повну заборону на видачу шенгенських віз для громадян Росії, яку раніше запропонували деякі країни ЄС.

www.eurointegration.com.ua

Плакат - брат барикад

Останні новини

Путін не блефує, ЄС має всерйоз поставитися до його ядерних погроз – Боррель Вчора, 25 вересня

Французькі депутати хочуть розслідувати ймовірне російське фінансування партій 24 вересня

Зеленський доручив МЗС відреагувати на постачання Іраном безпілотників Росії 24 вересня

Президент Євроради закликав призупинити членство Росії в Радбезі ООН 24 вересня

Комісія ООН підтвердила скоєння Росією воєнних злочинів в Україні 23 вересня

23 держави і одна організація попросили ЄСПЛ долучитись до справи України проти РФ 23 вересня

Берлусконі напередодні виборів спричинив скандал заявами про вторгнення Путіна 23 вересня

Трибунал для Путіна, Захід коментує ядерні заяви РФ, Ізраїль продає "Залізний купол": новини дня 23 вересня

Пентагон: ядерні погрози Путіна не вплинуть на підтримку України 23 вересня

Зеленський утворив робочу групу для створення Спецтрибуналу щодо злочину агресії РФ 22 вересня